Savaitės detoksas namuose - #Juicecleanse programa


© Instagram @rtumasonyte

Vasara - pats laikas išbandyti sulčių detoksą/dietą/apsivalymą. Ir todėl, kad vagyti norisi kiek mažiau, ir todėl, kad gausu šviežių daržovių sultims pasigaminti.

Juice cleanse - tai 3, 5 ar 7 dienų programa, kurios metu nevalgomas kietasis maistas, geriama daug skysčių (vandens ir natūralių namuose spaustų sulčių derinių). Vienos dienos racione - 5 skirtingi sulčių deriniai, kurie palaiko sotumą ir suteikia reikalingų maistinių medžiagų. Programa, kurią aprašysiu yra ne mano sugalvota, radau ją pilnai sudarytą viename iš sveikos mitybos portalų - nuorodos po metų jau neberadau, todėl atkuriu viską iš savo praėjusios vasaros užrašų. Receptai nekeisti.

Pasidalinsiu savo išbandytos programos receptais bei kiekvienos dienos įspūdžiais. Atkreipkite dėmesį, kad tai yra mano asmeninė patirtis ir rekomendacija, kiekvienu individualiu atveju reiktų įvertinti savo sveikatos būklę ir pasitarti su gydytoju.

Aš kelerius metus aktyviai kasdien geriu trintų sulčių gėrimus (smooties), neretai tokiais pakeisdama vieną iš maitinimųsi, todėl rinkausi 5 dienų programą. Įpusėjus nusprendžiau tęsti dar kelias dienas. Pradedantiems ir tai darantiems pirmą kartą rekomenduočiau savaitgalio - 3 dienų pabandymą.

Dienos racionas:

1. Žalioji arbata arba šiltas vanduo su citrina - vos pabudus ir bet kuriuo dienos metu, kai norisi.

2. Pusryčių sultys: 3 morkos, 2 obuoliai, 1 cm šviežio imbiero. Viską išspausti lėtaeige sulčiaspaude, pilti ant ledukų. Gaunama 0,2 l sulčių.

3. Priešpiečių sultys: 1 agurkas, 2 žalieji obuoliai, 4 saliero kotai, 6-8 petražolių kotai, pusė citrinos, 1 cm šviežaus imbiero. Išspaudus pilti ant ledukų ir mėgautis net 0,9 l šviežių sulčių.

4. Pietų sultys - Gazpacho: 1 kg agurko, 4 pomidorai, 1 raudonoji paprika, 2 saliero stiebai, 1 laimas, 1/4 raudonojo svogūno, 2 stiebai petražolių. Pilti ant ledukų ir mėgautis.

5. Pavakarių sultys: 6-8 patražolių stiebai, 1 agurkas, 6 mandarinai, 8 paprastojo runkelio lapai arba 2 puodeliai mažųjų špinatų lapų.

6. Vakarienės sultys: 1 saldžioji bulvė, 1 vidutinio dydžio morka, 2 burokėliai, 1 raudonoji paprika, 2 geltonieji obuoliai, 1 apelsinas. Gaunama apie 0,9 l sulčių.

7. Dienos metu galima suvalgyti 1 patiekalą, kuris būtų sudarytas tik iš vaisių arba daržovių (be padažų, geriausia ne keptas, o šviežias ar garintas).

Įspūdžiai:

Pirmoji diena. Susipirkau ingridientus, šaldytuvas pilnas daržovių. Gėrimai labai skirtingų skonių, pirmosios dienos metu išgėriau visus, tačiau buvau nustebusi, kiek iš tiesų daug sulčių gaunama iš šių produktų. Gurkšnojau visą dieną. Alkio nejutau, tačiau jau noriu kavos. Vakare jaučiau šiokį tokį galvos skausmą, susierzinimą, nes labai norėjau kažką sūraus pakramsnoti. Gėriau daugiau vandens. Nedidelis galvos skausmas yra natūrali apsivalymo proceso dalis, todėl nepanikuoju.


Pusryčių sultys © Instagram @rtumasonyte

Antroji diena. Jaučiuosi gerai, skrandis labai lengvas, buvo lengva pabusti ir atsikelti. Mano nuostabai kavos ne taip labai ir norisi šįryt. -2kg nuo sulčių savaitės pradžios. Neskauda galvos, nejaučiu jokio erzulio. Antroji dienos dalis - po vakarienės iki vidurnakčio vėl buvo kiek sunki - suskaudo galvą, jaučiausi mieguista ir lėta. Praleidau vakarinės sultis nes jaučiausi labai soti.


Pietų sultys - Gazpacho © Instagram @rtumasonyte

Trečioji diena. -2,5 kg nuo sulčių savaitės pradžios. Nuotaika 100 balų, energija 100 balų, alkio 0. Po pietų vėl pajutau energijos šuolį žemyn, todėl valandžiukę nusnūdau - to pakako vėl jaustis energingai. Visos dienos metu nejutau alkio ar noro pajusti kažkokį kitą skonį.


Priešpiečių sultys © Instagram @rtumasonyte

Ketvirtoji diena. -2,5 kg nuo sulčių savaitės pradžios. Pradedu jausti, kad pasiilgau traškios maisto struktūros, tačiau skonių įvairovė pakankama. Labiausiai patinka rytinės sultys. Šiandien visą dieną nejutau galvos skausmo.


Vakarienės sulčių mišinys © Instagram @rtumasonyte

Penktoji diena. - 3 kg nuo sulčių savaitės pradžios. Jaučiuosi labai gerai, lengvai ir sočiai. Tačiau nebelaukiu sulčių - turbūt pradeda atsibosti. Tačiau oda matau šiandien švyti, tai motyvuoja dar kelias dienas tęsti. Galvos skausmo nebėra.

Šeštoji diena. -4 kg nuo sulčių savaitės pradžios. Ir šiandien nejutau jokio galvos skausmo, nesijaučiu alkana, tačiau kelių sulčių skonių jau nebegaliu pakęsti - pietų ir vakarų sulčių mišinių daug (kiekvienas po 0,9 l kasdien) ir jie labai intensyvaus skonio, turbūt jau išgėriau pakankamai.


Pavakarių sultys © Instagram @rtumasonyte

Septinta diena. -4 kg nuo sulčių savaitės pradžios. Nerealiai savimi didžiuojuosi. Jaučiuosi gerai - kūnas lengvas, jokių skausmų, tempimų ar jautrumo. Paskutiniąsias 4 dienas nejutau galvos skausmo ar susierzinimo. Be pagražėjusios odos ir kritusio svorio pastebėjau, kad mano akys atrodo šviesesnės, švaresnės, skaidresnės (netikėta). Pasiilgau maisto, tačiau ne be taip kaip pirmosiomis 3 dienomis.


© Instagram @rtumasonyte

Visos savaitės "patiekalams" išleidau apie 48 eurus, tačiau ne kasdien galėjau išgerti visas sultis - jų tiesiog labai daug. Ko gero šaltesniuoju periodu išgerčiau viską, tačiau buvo labai sotu ir praleidus vieną gėrimą. Nesiūlau to daryti specialiai, tačiau jei organizmas nealkanas verstis taip pat negerai.

Iš esmės džiaugiuosi, kad išbandžiau receptus namuose savarankiškai, nes tai kainavo ženkliai mažiau nei specializuotų programų atsiųsti sulčių gėrimai - be kita ko, šviežiai namuose spaustos sultys turi daugiau vitaminų nei sultys buteliukuose, kurios neaišku, kada ir iš ko buvo spaustos. Lėtaeigę sulčiaspaudę įsigijau už 50 Eur, tokią rekomenduoju ir jums, nes lėtaeigio spaudimo metu išsaugoma daug daugiau vitaminų ir išgaunama daugiau sulčių iš tų pačių produktų.

Visos savaitės metu, galima kramsnoti šviežias ar garintas daržoves, vaisius. Aš rekomenduočiau ragauti ir graužti daržoves, nes vaisiai turi daug natūralaus cukraus, kuris kūne virsta rugštimi. Detokso metu nenori papildomai savo organizme kurti rūgšties. Bet kuriuo metu gali nutraukti programą, tik rekomenduoju baigus ją lėtai pereiti prie kieto maisto - rinkis lengvą, mažesniais kiekiais dažniau, kad organizmas ir ypač skrandis nepatirtų šoko ir lėtai grįžtų prie maisto virškinimo. Rekomenduotina kurį laiką tęsti ir 1 iš 5 dienos maitinimųsi pakeisti sočiomis sultimis.

P.S. Jei netyčia atrodo, kad pasidaryti sultis yra baisiai daug darbo, klystate. Dar niekada nebuvo taip lengva nesukti galvos, ką valgyti ir iš ko gaminti - nuplauti daržoves ir sumesti į sulčiaspaudę trunka literally 5 minutes!

Labai gardu ir sveika paragauti ne tik detokso tikslais!

Skanaus!

KAS AŠ?

Photo%2018-12-2018%2C%2012%2004%2008_edi

 

Ramunė Tumasonytė

Skanaus gyvenimo fanė ir turinio agentūros IF_Agency įkūrėja.

Ieškau būdų kurti naujas patirtis ir įdomų gyvenimą mažais kasdieniais žingsniais. Kalbu apie gyvenimą miesto rutinoje, dalinuosi receptais, fiksuoju kelionių įspūdžius, kviečiu džiaugtis smulkmenomis ir praskaidrinti dienas puošiant savo aplinką. Apžvelgiu stilingas idėjas namams ir spintai.

Kviečiu atrasti kartu!

 

NAUJAUSI ĮRAŠAI