Pokalbis su Rūta: apie grožį, vasarą ir svajonesRūta - nuolat besišypsanti, moteriška, rūpestinga ir yra visisškai rocking it savo srityje. Jau pusmetį kantriai stebėjau kaip jos profesinėje Facebook paskyroje moterys klausia ir prašo jas įtraukti į klientų sąrašą. Kaip gyventi su tokia meile darbui ir aplink save suburti eiles laukiančių klienčių? Nesusilaikiau neapklaususi.

Kaip tapai profesionale kosmetologe?

Baigiau higieninės ir dekoratyvinės kosmetologijos studijas Vilniaus kolegijoje. Baigusi studijas išėjau į tikrąją "mokyklą"- pirmąjį darbą. Su mėnesiais augo pasitikėjimas savimi, darbo įgūdžiai, išmokau greitai priimti sprendimus. Toliau sekė įvairūs seminarai ir mokymai. Ši specialybė visą laiką reikalauja tobulėti, domėtis ir mokytis, nes nuolat atsiranda nauji metodai ir technologijos.

Aktyviai bendrauji su savo klientėmis Facebook– ar socialinė medija svarbi tavo versle?

Šiais laikais socialinė medija turi didelė reikšmę. Sakoma geriausia reklama "iš lūpų į lūpas". Socialinė medija leidžia tai paskatinti ir pagreitinti. Kitas privalumas - leidžia greitai ir patogiai bendrauti, susisiekti su savo klientėmis, rodyti savo darbo rezultatus, būti pasiekiama kitiems ir, žinoma, diskutuoti.


Rūtos asmeninio archyvo nuotrauka

Pakalbėsime šiek tiek apie tavo specialybės paslaptis. Kada reikia kreiptis į profesionalų kosmetologą?

Odą reikia nuolat puoselėti ir prižiūrėti, todėl kuo anksčiau kreipsitės į kosmetologą - tuo geriau. Anksčiau pradėjus rūpintis oda, ilgiau išsaugosite jos grožį ir jaunystę.

Iš ko spręsti, kad tam tikra priemonė tau netinka? Dažnai moterys nepastebi ir/ar nežino, kaip įvertinti vienos ar kitos priemonės poveikį.

Jei nusiprausę prausikliu ar pasitepus kremu ( serumu ir pan.), jaučiate veido ar kūno odos tempimą, oda parausta, vadinasi ši priemonė netinka. Jei naudojant kremą pastebite, kad atsiranda daugiau pabėrimų ar oda, užuot tapusi elastingesnė, dar labiau sausėja, vadinasi ir ši priemonė Jums netinka. Pirminis orientyras: sudėtis ( vengti priemonių, kurių sudėtyje yra alkoholio), kvapas, tekstūra, spalva ir pojūtis odai.

Į kokias veido priežiūros priemones svarbiau investuoti labiau už viską?

Svarbiausia investuoti į tinkamą prausimosi priemonę, kremą dienai, nakčiai ir paakių kremą. Svarbu ne kiekybė, o kokybė. Taipogi negalima užmiršti, kad ir kiek investuosite į kremus, svarbi yra visuma ir holistinis požiūris. Sveiką, gražią odą lemia ne tik tinkamos priežiūros priemonės, bet ir sveika gyvensena, meilė sau, nuotaikos ir mintys.


Rūtos asmeninio archyvo nuotrauka

Kokias klienčių klaidas dažniausiai pastebi?

Veido prausimuisi naudojamas tik vanduo arba vanduo ir muilas, nenaudojama jokių kremų arba vienu metu naudojama pernelyg daug skirtingų produktų, riebiai odai nenaudojama drėkinamųjų kremų, ir vakarais prieš miegą nenuvalyta veido oda. Odos priežiura yra būtinas kasdieninis ritualas, kuris sudaro pagrindą gražiai, sveikai odai. Mylėkite save!

Ką rekomenduotum greitam odos drėkinimui vasaros metu?

Vasaros metu mūsų odą veikia intensyvi saulė, karštis ir dulkės. Oda išsausėja, daugiau prakaituoja, greičiau užsiteršia ir netenka drėgmės. Šiuo metų laiku mes turime užtikrinti tinkamą drėgmės kiekį odoje ir saugoti nuo išsausėjimo. Kasdien reiktų gerti pakankamai vandens ir naudoti drėkinamąsias priemones. Greitam odos drėkinimui patarčiau naudoti drėkinamąsias kaukes ir purškiamus vandenius. Mano šių metų atradimas: Institut Esthederm Paris ląstelinio vandens purškiklis.


Rūtos asmeninio archyvo nuotrauka

Kokia mėgstamiausia tavo darbo dalis?

Grįžtamasis ryšys. Kai matau, kad klientė grįžta pas mane su plačia šypsena, kai jaučiu ir žinau, kad jai padėjau, buvau ir esu reikalinga. Tai nuostabus jausmas.

Ar turi autoritetų, kurie paskatino tave karjeros srityje?

Neturiu. Mano didžiausia skatintoja ir varomoji jėga - aistra.

Kokios didžiausios pamokos, kurias iki šiol išmokai?

Tai, kad norint tobulėti tenka keistis ir pačiai. O visa tai, žinoma reikalauja daug nuoseklaus darbo. Juk mes visi esame atsakingi už savo nuotaiką, savybes, įpročius. Ir nereikia laukti ir tikėtis, kad ims kažkas ir pasikeis. Keistis reikia tik dėl savęs, o pasikeitus supranti, kad esi begalo laiminga.


Kokį geriausią karjeros patarimą esi gavusi?

Galbūt kažkur skaičiau, ar kažkas yra pasakęs, kad meistro ir kliento bendradarbiavimas yra santykiai. Santykių pagrindas - geranoriškumas, be kurio vargu ar galėtume įsivaizduoti laimingus santykius. Jei nebūsi nuoširdi ir nenorėsi gero kitam, santykiai sugrius. Darydama tai nuoširdžiai, su meile, ir geranoriškumu, sulauki to paties ir iš kitų.

Ką patartum merginai, svajojančiai apie kosmetologės karjerą?

Svajonės - skatina kūrybiškumą ir išgrynina gyvenimo tikslą. Ir pildosi! Tiesiog palinkėsiu siekti savo norų, būti kantriom, mokėti išklausyti, mokėti bendrauti ir bendradarbiauti su klientėmis, nuolatos tobulėti ne tik savo, bet ir kitose srityse.


Kaip ir žadėjome, Rūta atsakė į kelis jūsų Snapchat bei Facebook užduotus klausimus. Jei turėsite jų daugiau - kreipkitės tiesiai į Rūtą jos Facebook paskyroje.

1. Ant skruostų ir nosies dažnai atsiranda raudonų dėmelių. Kodėl? Reikėtų daugiau informacijos. Kada dažniausiai atsiranda? Ar jos išnyksta? Ar niežti, pleiskanoja? Viena iš priežasčių gali būti dėl stresą sukeliančių hormonų svyravymų. O jei raudonos dėmelės išsausėjusios ir niežtinčios - gali būti alerginės reakcijos padarinys. 2. Kaip gydyti randus paliktus po spuogų spaudinėjimo? Ar jau niekas nebepadės? Išeitis tikrai yra. Šiuo metu, kai gydomoji, estetinė ir lazerinė dermatologija yra stipriai pažengus, beveik kiekvienas klientas turi galimybė išsigydyti randus arba bent padaryti juo akivaizdžiai mažiau matomus. Rekomenduoju kreiptis į dermatologą, kuris parinks efektyviausią būdą: lazerio procedūras, estetinės dermatologijos gydymo metodus arba jų kombinacijas. 3. Aš gana kruopščiai drėkinu savo odą, bet ji vis tiek atrodo išsausėjusi ir papilkėjusi. Kodėl? Kai kalbame apie moters išvaizdą, būtina nepamiršti visumos. Priežastimi gali būti stresas, vandens trūkumas organizme, poilsio stygius ar rūkymas. Taip pat netinkami veido priežiūros produktai. Rekomenduoju kreiptis į kosmetologą. 4. Girdėjau, kad sausos odos negalima šveisti, naudoti peelingo. Ar tikrai taip ir kaip tuomet valyti odą? Mitas. Sausą odos tipą turinčios moterys į savaitę kartą gali šveisti odą pilingu, kuris padės pašalinti negyvas odos ląsteles bei nešvarumus, taip pat paskatins mikrocirkuliaciją. Pilingą rinktis švelnesnį ir skirtą jautriai, sausai odai.

5. Dabar gausu priemonių skirtingais formatais - serumai, esencijos, kremai, losjonai. Kaip žinoti kokią priemonę naudoti? Kosmetikos priemonių pasirinkimas tikrai be galo platus ir pačioms išsirinkti tinkamus produktus gali būti keblu. Patarčiau kreiptis į kosmetologę, kuri apžiūrėjus Jūsų odą įvertins būklę, odos tipą ir atsižvelgiant į konkrečius poreikius, amžių, kruopšciai parinks tinkamas priemones.

Šis įrašas yra serijos apie įkvepiančias moteris ir jų karjerą

SKAITYTI SERIJĄ

SaveSaveSave


KAS AŠ?

Photo%2018-12-2018%2C%2012%2004%2008_edi

 

Ramunė Tumasonytė

Skanaus gyvenimo fanė ir turinio agentūros IF_Agency įkūrėja.

Ieškau būdų kurti naujas patirtis ir įdomų gyvenimą mažais kasdieniais žingsniais. Kalbu apie gyvenimą miesto rutinoje, dalinuosi receptais, fiksuoju kelionių įspūdžius, kviečiu džiaugtis smulkmenomis ir praskaidrinti dienas puošiant savo aplinką. Apžvelgiu stilingas idėjas namams ir spintai.

Kviečiu atrasti kartu!

 

NAUJAUSI ĮRAŠAI