10 žingsnių iki Instagram meistrėsVis dažniau gaunu klausimų kaip man pavyko pasiekti 32 tūkstančius sekėjų Instagram (sulaukiu ir kitų, tačiau šįkart tik apie tai) ir supratau, kad atėjo laikas pasidalinti keletu patarimų kaip susilaukti daugiau susidomėjimo bei kelti turinio kokybę Instagram paskyroje. Tiek dėl praktinių priežasčių, tiek jausdama, kad po aktyvių paieškų ir testavimo dvejus metus diena iš dienos sukaupiau vertingos patirties.


1. PAGALVOK APIE ŠVIESĄ

Pats svarbiausias dalykas kuriant nuostabias nuotraukas ir video - tinkamas apšvietimas. Net pats geriausias momentas nublaksta tamsių šešėlių fone.

Rekomenduoju apskritai nefotografuoti, kai saulė nusileidusi - dirbtinė šviesa ir prieblanda suteikia nuotraukai pilkšvų šešėlių ir dalinį blankumą. Taip pat, labai blogina nuotraukos kokybę jei bandai ją redaguoti ar šviesinti. Jei gali, sulauk dienos šviesos, fotografuok greta langų ar lauke. Tačiau nepersistenk - fotografuojant, kai saulė tiesiai virš galvos, ant veido kris siaubingi šešėliai. Geriausias laikas portretams - rytas arba kelios valandos iki saulėlydžio. Ir taip, būtent dėl natūralios šviesos gausos vasara yra pats Instagram sezonas - jo metu rekomenduoju tiek testuoti Instagram pagalbines aplikacijas, tiek efektus ar redagavimo galimybes, tiek padaryti kuo daugiau nuotraukų, kuriomis galėsi dalintis tamsiomis dienomis.

Skirtumas tarp geriausios ir vidutinės nuotraukos dažniausiai yra šviesos kiekis nuotraukoje. Tad jei organizuoji vakarėlį ir nori, kad svečiai pasidalintų asmenukėmis prie foto sienelės - pasirūpink, kad ji būtų šviesi ir tinkamai apšviesta (taip, kartais apie tai nepagalvoja net prabangių reklaminių vakarėlių organizatoriai).


2. PAŠVIESINIMAS

Daug nuotraukų retušavimo programų turi gausybę filtrų, kuriais smagu padailinti savo gražiausias akimirkas. Tačiau išskirčiau bene svarbiausią - pašviesinimo funkciją. Jei fotografuojant nepavyko išgauti pakankamai šviesios nuotraukos, pakoreguok šviesumo nustatymus savo telefono nuotraukų tvarkyklėje ar naudojantis nuotraukų retušavimo programėlėmis.

Šviesink nuotraukas naudojantis Brightness, Contrast ir Exposure, Highlights nustatymais. Tačiau nepadaugink, nes aukšti nustatymai ženkliai suprastina nuotraukos kokybę ir pasirodo pikseliai/taškavimas.

Jei tavo nuotrauka nebuvo ypatingai tamsi, šios korekcijos duoda milžinišką efektą. Aš pašviesinu kiekvieną savo nuotrauką!


3. BŪK AKTYVI KASDIEN - NET PER ATOSTOGAS

Ne kiekvienas gali skirti laiko paskyrą atnaujinti kasdien, tačiau iš tiesų tam, kad įgautum įgūdžius, turi įdėti įdirbio. Ir ne tik todėl - vartotojai, kurie rinksis tave sekti, dažniausiai tikisi gauti daug turinio ir dažnai. Kas nutinka jei neįkeli nieko naujo 3 mėnesius? Žmogus galbūt net pamiršo per tiek laiko, kad tave seka ir staiga pamatęs tavo nuotrauką savo naujienų sraute gali taip pat nustebęs ir "atsekti".

Yra išimčių, tačiau vis dėlto, manau, kad santykį su kitais žmonėmis galima sukurti tik nuosekliu kasdieniu darbu - kasdien dalinantis ir kasdien bendraujant. Net jei nuspręsi įkelti kažką naujo kelis kartus per savaitę, būk pastovi - žmonės, kurie tave seka, nori žinoti, kiek ir kaip dažnai, kokio turinio gali iš tavęs tikėtis. Jie priima sprendimą tave sekti atsžvelgdami į nusistovėjusį dažnį, todėl staigus pagausėjimas ar staigus sumažėjimas kelia klausimų ir /ar nepasitenkinimo.


4. NAUDOK FOTO APARATĄ

Nuotraukų kokybė visomis prasmėmis aukštesnė naudojantis profesionaliu foto aparatu. Telefono kamera yra gera tiek, kiek yra. Tačiau profesionaliai atvaizduoti subtilias smulkmenas nuotraukoje padės Samsung NX 3000, kuriuo naudojasi daugelis blogerių, nes a) jis mažas ir gražus, b) daro nepriekaištingas nuotraukas c) galima siųsti nuotraukas tiesiai į telefoną ar kompiuterį naudojantis wifi!

Ši žemiau yra daryta naudojantis Canon, skirtumas akivaizdus, ar ne?


5. IŠMOK FOTOGRAFUOTI, KAI NETURI KĄ FOTOGRAFUOTI

Nuotraukos, kuriose daliniesi patirtimi sulaukia ženkliai daugiau įsitraukimo nei asmenukės. Ir tai visiška tiesa. Žmonės nori matyti ne tik tavo veidą, bet ir ką tu veiki, ką mėgsti, kuo gali būti įdomus ar naudingas kitiems. Žinoma, smagu dalintis savo kelionės nuotraukomis, viešbučio kambariu ar kalnų papėde. Tačiau gali dalintis ne tik tuo - visų gyvenime būna ramesnių periodų (jų išties ir yra daugiausiai), kai turi išmokti fiksuoti ir įdomiai pateikti ramų paprastą gyvenimą. Atrodytų, visai kasdienišką situaciją - stalą, knygą rankose ar daiktą, kurį dedi į lagaminą tos judrios kelionės metu.

Iškelk sau tikslą savo nuotrauka sukurti kitam žmogui vertę - estetinę ar informacinę.

Nelengva išmokti pagauti tinkamą "still" kadrą. Sudėlioti daiktus teisingai, reikiamai nukreipti šviesą ir patį telefoną/kamerą. Tačiau tam reikia tik praktikos ir fantazijos. Prisivertus kreipti dėmesį į detales, ilgainiui kadrai susiranda tave patys ir vos spėsi juos fiksuoti.


6. O VIS TIK, KO REIKIA TOBULAI ASMENUKEI?

Niekada nebuvau asmenukių gerbėja, tačiau vis tik, be jų taip pat neišsiversi - žmonės, kurie tave seka ar nuspręs tave sekti, nori retsykiais matyti ir pačią tave. Veidas nuotraukoje mums kelia empatiją ir pasitikėjimą. Žmogaus kūnas net fiziologiškai reaguoja pamatęs kito žmogaus veidą ir ne paslaptis, kad tai puikiai žino reklamos specialistai. Veidas svarbu - tačiau aš rekomenduoju riboti jo rodymą 5 kartus iš 6.

Atsistok veidu į langą, kad kristų tolygi šviesa. Laikyk kamerą šiek tiek virš galvos. Naudok garso mygtukus, kad fotografuotum viena ranka (tai veikia ir su iPhone, ir su Android įrenginiais). Nepamiršk nuotraukos fono - jokių nereikalingų daiktų! Jei atrodai pavargusi, turi spuogelių, naudokis nuotraukų retušavimo programomis bei filtrais, kad paslėptum neryškius trūkumus. Jei kyla abejonių, aš atlikau visa tai nuotraukoje aukščiau.

Šis patarimas būtų pakankamas prieš metus, tačiau dabar asmenukė - ne tik statinė sava ranka padaryta nuotrauka. Rinkoje atsirado daugybė įrenginių - selfie sticks, mobiliųjų ir fotoaparatų stovai, nuotolinio valdymo pulteliai. Taip pat populiarėja GIF programėlės (Boomerang by Instagram, kurią minėjau tarp birželio mėgstamiausių), kuriomis gali išreikšti savo reakciją ar nuotaiką. Taip pat - trumpi video komentarai (itin išpopuliarinti Snapchat), kurie tinkami ir būtini paįvairinti Instagram paskyrai.


7. NUOTRAUKŲ FILTRAI

Ar dar reikia minėti, kad nuotraukų filtrai yra tobulas išradimas? Jų pagalba gali paslėpti spuogelius, nelygią odą, tamsius paakius, patamsinti savo blakstienas ar pašviesinti dantis. Visai nesudėtinga peržengti ribą ir paversti save CoverGirl viršelio deive, tačiau valdykis! Filtrai skirti paryškinti sukurtą grožį, tačiau visos vertiname natūralų ir tikrovišką turinį.

Taip pat atkreipk dėmesį, kad nemaža dalis Instagram, VSCO ir kitų programėlių filtrų mažina nuotraukos kokybę. Dažniausiai tie, kurie ženkliai ryškina spalvas ar didina kontrastą. Žodžiu, kuo daugiau nori pakeisti, tuo labiau prastės kokybė. Man nuotraukos atrodo geriausiai, kai bet koks filtras yra naudojamas vos 50% intensyvumu.


8. ANIMUOTI PAVEIKSLĖLIAI

PartyParty yra telefonams skirta programėlė, kuri išsaugo visą seriją nuotraukų - 4, 9, arba 16 — ir jas sulipdo į animuotą GIF paveikslėlį. Nuo Boomerang by Instagram iš esmės skiriasi tuo, kad gali pasirinkti kadrų skaičių ir iš karto išsaugoti ne tik .MOV, bet ir GIF formatu, kas yra naudinga planuojant naudoti medžiagą ne tik Instagram, bet ir kituose socialiniuose tinkluose, bloge.

Taip pat internete gausu puslapių, kuriuose galima sukurti GIF paveikslėlį iš atskirų turimų nuotraukų. Vienas iš mano mėgstamų - EZGIF - leidžia kurti, apkirpti, redaguoti dydį, puošti GIF filtrais, išardyti GIF kadrus. Net nereikia sakyti, kaip aš dievinu GIF ir kaip tvardausi nepasidalinusi juo kasdien!


8. PAŽYMĖK KITUS VARTOTOJUS IR RAKTAŽODŽIUS

Prie keliamų nuotraukų ar video pažymėk jose esančius žmones, susijusius prekinius ženklus. Susiejus paskyras tavo galimybės būti pastebėtai ryškiai išauga jau nekalbant apie tai, kad tokiu būdu tavo turinys turi daugiau informacijos, daugiau vertės auditorijai! Globaliau žiūrint, tai yra vienas iš būdų kurti santykius Instagram erdvėje - bendrauti su kitomis paskyromis, keistis žinutėmis ir tokiu būdu plėsti savo auditoriją.


9. NUOTRAUKOS KONTEKSTAS - TAVO PARAŠAS

Visos mėgstame matyti daiktus kontekste - drabužius besimatuojant, pyragą ant paruošto stalo. Venk tuščio nenatūralaus balto fono - demonstruok naują pirkinį, kai ranka laikai kavos puodelį ar ledus, šypseną - kai eini besišypsanti gatve ar žiūri pro langą į saulėtą horinzontą. Paversk nuotraukas savo mažyte švente ir kurk savo išskirtinį vizualinį identitetą - tokios nuotraukos visada susilaukia daugiau meilės! Mano nuotraukų kontekstas dažniausiai - jaukios namų interjero detalės.

Tiesa, studijinės, itin profesionalios nuotraukos, kad ir kaip tobulos būtų, socialiniuose tinkluose yra mažiau vertinamos - tarp kuriančio ir auditorijos atotrūkis tokiu būdu didėja ir tam tikra prasme dalis šarmo, gyvumo, natūralaus žmogiško netobulumo išnyksta. Būtent todėl patariu aktyviai stebėti, ka ir kaip kadruoja kiti, domėtis trendais, tačiau stengtis atrasti savo kampą, retsykiais leisti sau klysti ir perfekcionizmo kartelę nuleisti.


10. REDAGUOK ATSAKINGAI!

Turiu omenyje tiek nuotraukų filtrų naudojimą, tiek budrumą apie keliamą turinį. Nuotraukų redagavimas gali išryškinti geriausias dalis arba jas paslėpti, tad būk atidi ir nepadaugink. Būk atsakinga ir prieš pasidalindama kito asmens nuotrauka, atsiklausk leidimo. Įsitikink, kad nuotrauka kokybiška!

Galiausiai, fotografuok ir redaguok kaip tau smagiausia. Aš rekomenduoju kurį laiką aktyviai bandyti skirtingas priemones bei strategijas, o atradus mėgstamus ties jais apsistoti. Labai svarbu ilgainiui visoms savo nuotraukoms naudoti tuos pačius filtrus ar redagavimo stilistiką - kad profilis atrodytų vientisas ir pati įvaldytum procesą idealiai, gebėtum kurti greitai. Kai rasi savo slaptą receptą, lik prie jo! Vientisumas padarys tavo paskyrą dar patrauklesne ir profesionalesne.

Linkiu sulaukti daug meilės ir naujų sekėjų!

Su meile,

rtumasonyte

P.S. šis sekėjo komentaras puikiai papildo išsakytas mintis:KAS AŠ?

Photo%2018-12-2018%2C%2012%2004%2008_edi

 

Ramunė Tumasonytė

Skanaus gyvenimo fanė ir turinio agentūros IF_Agency įkūrėja.

Ieškau būdų kurti naujas patirtis ir įdomų gyvenimą mažais kasdieniais žingsniais. Kalbu apie gyvenimą miesto rutinoje, dalinuosi receptais, fiksuoju kelionių įspūdžius, kviečiu džiaugtis smulkmenomis ir praskaidrinti dienas puošiant savo aplinką. Apžvelgiu stilingas idėjas namams ir spintai.

Kviečiu atrasti kartu!

 

NAUJAUSI ĮRAŠAI