Austrių festivalis '16


Kaip sakė Leon Paul Fargue - "I love Oysters. It's like kissing the sea on the lips".

Kaip ir pernai, šiemet lankėmės Žuvinėje, pirmoji Austrių Festivalio '16 vakarienė nenuvylė. Tiesa, ši vieta nenuvilia niekada. Mėgstantiems jūros gėrybes bei šviežią žuvį Vilniuje nėra tinkamesnės.

Specialiame festivalio meniu Vilniaus Rotušės pastate įsikūręs restoranas siūlė tris austrių rūšis su tradiciniu šviežios citrinos riekelėmis bei Mignonette padažu. Virtuvės šefas specialiai šiai progai pasiūlė ir svarainių džemo bei šampano šerbeto pagardus. Svarainių džemą (rūgštelė) ragavome pernai, tad šiemet užsisakėme šampano šerbeto, kuris pasirodė labai švelnus, saldumu bei ledo struktūra papildo austrės skonį. Vis tik mano asmeniniam skoniui, norisi aštresnio, rūgštesnio papildo - jei ir jūs mėgstate šiuos, o ne saldesnius, siūlyčiau rinktis svarainių džemą ar likti prie tradicinio Mignonette.


Mano delno dydžio Creuses SP GILLARDEAU Nr. 2 austrės:


Austrės:

Creuses de BRETAGNE Nr. 2

Klasikinės įlenktos, gilios, jaučiamas delikatus riešutų skonis. Labai vertinamos Prancūzijos virtuvėje.

Creuses SP TTG Nr. 1

Klasikinės, įlenktos, gilios, daug minkštesnės ir didesnės.

Creuses SP GILLARDEAU Nr. 2

Mėsingos, didelės, turi saldoką ir tuo pačiu sūrų jodo skonį, būdingas ypatingas švelnus vaisių ir arbūzo poskonis.


Festivalyje dalyvauja daugiau nei 50 restoranų, barų Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje. Jis šiemet vyksta lapkričio 24-27 dienomis, nepraleiskite progos paragauti už ypatingą kainą, specialiai festivaliui atvežtos didelės rūšių įvairovės (mačiau, kad restoranai siūlo iki 8 skirtingų rūšių, tad degustuoti yra ką) ir su tik šiam renginiui specialiai parinktais šviežių, užkeptų austrių ir pagardų, gėrimų deriniais!
Turime tradiciją kaskart besilankant Žuvinėje užsisakyti gruzdintų jūros gerybių, rekomenduojam!

KAS AŠ?

Photo%2018-12-2018%2C%2012%2004%2008_edi

 

Ramunė Tumasonytė

Skanaus gyvenimo fanė ir turinio agentūros IF_Agency įkūrėja.

Ieškau būdų kurti naujas patirtis ir įdomų gyvenimą mažais kasdieniais žingsniais. Kalbu apie gyvenimą miesto rutinoje, dalinuosi receptais, fiksuoju kelionių įspūdžius, kviečiu džiaugtis smulkmenomis ir praskaidrinti dienas puošiant savo aplinką. Apžvelgiu stilingas idėjas namams ir spintai.

Kviečiu atrasti kartu!

 

NAUJAUSI ĮRAŠAI