Mano pirmoji ANTIS!

Pasiruošimas: 15 min.

Gaminimas: 3 valandos

Reikės:

2 kg atšaldyta antis

2 dideli svogūnai

2 morkos

Šaukųtas Goji uogų

1 apelsino žievelės

3-4 lauro lapų

2 skiltelės česnako

drusko

5 pipirų mišinio

Pjaustymo lentelės, kepimo skardos ir virtuvinio peilio.


Stambiai supjautome svogūnus bei morkas, dedame į skardą kartu su nesmulkintomis česnako skiltelėmis, goji uogomis ir lauro lapais.

Mažame inde sumaišome šaukštą druskos, apelsino žievelę, pipirų (pagal skonį, tačiau rekomenduoju apie šaukštą). Mišiniu ištriname visą antį ir ją guldome ant skardoje esančių daržovių žemyn sparnais (kad greitai nesuskrustų).

Dedame skardą į įkaitintą 210 laipsnių orkaitę. Kepame 25 minutes. Po 25 minučių šakutę pamasažuojame anties odą (tačiau skylių nepradurkite), tai padeda išjudinti anties taukus. Toliau kepame 130 laipsnių temperatūroje (su kaitinimu iš abiejų pusių) po valandą 1 kg anties. Šiuo atveju turiu 2 kg antį, kepu 2 valandas kas 20 minučių vis palaistydama antį jos pačios ištekėjusiais taukais.


Baigus kepti, į orkaitę, po antimi lentynoje pašaunu kepti vieną pjaustyta baklažaną, gausiai apibarstytą druska ir rozmarino šakelėmis, palaistytą anties taukais. Toliau kepu ir antį, ir žemesnėje lentynoje esančius baklažanus 210 laipsnių temperatūroje dar 25 minutes. Šįkart laistau kas 5 minutes, kad antis gražiai paskrustų ir šakute vis pamasažuoju odą.


Patarimas: anties neriškite, taip ji tolygiai iškeps. Į vidų pagardinti galite įdėti džiovintų vaisių.Garnyrui - ypatingoji raudonųjų svogūnų uogienė. Ją ruošti rekomenduoju pradėti tuo metu, kai pašaunate antį, kadangi kepinti reikės kelias valandas ir valandą paliksime ataušti šaldytuve

Raudonųjų svogūnų džemui reikės:

4 didelių raudonųjų svogūnų

1/2 stiklinės raudonojo vyno acto

1/2 stiklinės medaus

1/4 stiklinės augalinio aliejaus (naudojau pirmo spaudimo alyvuogių)

2 stiklinių sauso raudonojo vyno (rekomenduoju Merlot)

1 citrina (sultys bei žievelė)

Svogūnųs supjaustome 1 cm pločio skiltelėmis. Įkaitiname aliejų, kai pradeda rūkti lengvas dūmelis, reiškia, kad jis pakankamai įkaito ir galime suberti svogūnus. Kepame ant kaitrios ugnies 3-5 minutes, kol jie pradeda minkštėti ir iš svogūnų pradeda skirtis sultys. Tuomet supilu vyną ir sumažinu ugnį. Ant lėtos ugnies, kuri palaikytų temperatūrą, tačiau nevirintų kaitinu svogūnus ilgai - kol vynas, susidariusios sunkos perteklius išgaruoja.

Tuo metu imu mažesnę keptuvę, joje pradedu kaitinti medų, kol jame pradeda formuotis burbuliukai - leidžiu pakaisti dar kelias minutes, kol medus kiek patamsėja. Sumažinu ugnį ir supilu raudonojo vyno actą. Maišau dar kelias minutes ir išjungiu kaitinimą. O visą mišinį supilu ant svogūnų - ant mažos ugnies juos kaitinu toliau 10-15 minučių, kol susidaro tiršta džemo konsistencija.

Nukėlus nuo kaitros, į svogūnų džemą išspaudžiu vienos citrinos sultis ir įtarkuoju jos odeles.

Svogūnų džemas paruoštas, tačiau kad būtų dar skanesnis ir antis dar kepa, sudedu svogūnų džemą į indą ir palaikau šaldytuve apie valandą - atvėsęs jis dar sutirštėja ir išryškėja jo visa skonio gama.


Antis - riebus paukštis, todėl garnyrui mano manymu ypatingai tinka šviežios bei koncervuotos, stipraus skonio daržovės - artišokai, paprikos, įdarytos sūriais, agurkėliai, grybai, kaparėliai bei obuolių sultimis pagardinti burokėliai.


O stalą puošti rekomenduoju tomis pačiomis šviežio rozmarino šakelėmis, pamerktomis stiklinėse, goji uogomis ir žvakėmis.
Gardžių švenčių!

SaveSaveSave


KAS AŠ?

Photo%2018-12-2018%2C%2012%2004%2008_edi

 

Ramunė Tumasonytė

Skanaus gyvenimo fanė ir turinio agentūros IF_Agency įkūrėja.

Ieškau būdų kurti naujas patirtis ir įdomų gyvenimą mažais kasdieniais žingsniais. Kalbu apie gyvenimą miesto rutinoje, dalinuosi receptais, fiksuoju kelionių įspūdžius, kviečiu džiaugtis smulkmenomis ir praskaidrinti dienas puošiant savo aplinką. Apžvelgiu stilingas idėjas namams ir spintai.

Kviečiu atrasti kartu!

 

NAUJAUSI ĮRAŠAI