E-interjeras.lt: Kūrybingoji Ramunė Tumasonytė ir jos loftas


Originaliai interviu publikuotas portale e-interjeras.lt

Tikiu, jog bent jau tos merginos/moterys, kurios turi Instagram ir aktyviai ten dalyvauja, žino Ramunę. Na, bent jau truputėlį – kiek nuotraukos atskleidžia. O kas nežino, prašome susipažinti artimiau ir pasižvalgyti po jos nestandartinę ir pačios su malonumu sukurtą erdvę.

Visos nuotraukos – pačios Ramunės Tumasonytės, nebent nurodyta kitaip.


Trumpai pristatyk save tiems, kurie apie tave nieko nežino. Kuo užsiimi, kas tavo gyvenimo aistra, kokie pomėgiai? Esu mados ir laisvalaikio prekinių ženklų rinkodaros specialistė. Studijavau mados rinkodarą Danijoje, o savo ilgametį domėjimąsi technologijomis ir gražiais daiktais suderinau įkūrusi skaitmeninę turinio agentūrą IF_Agency. Mane įkvepia gražios idėjos – tiek interjere, tiek lėkštėje, tiek spintoje. Laisvalaikiu dalinuosi savo atradimais tinklaraštyje ir per keletą metų daug dėmesio susilaukusioje Instagram paskyroje. Neapsiriboju viena tema, dažnai fiksuoju savo pačios namų interjero detales, keliones, visa tai, kas pozityvu ir kuo verta džiaugtis kasdienybėje. Namai man – svarbiausia erdvė, kuri apjungia ir darbą, ir laisvalaikį.


Kaip radai vietą savo būstui? Ar Loft Town buvo tikslas, ar per ilgas ir nesėkmingas paieškas atrasta vieta? Idėja įsigyti būstą gimė greitai. Prieš trejus metus buvo puikios sąlygos investuoti į nekilnojamąjį turtą, norėjau atsisakyti nuomojamobūsto dėl to, kad nuomotis finansiškai nenaudinga ir susiduri su ribotomis galimybėmis vystyti, kurti erdvę. Ilgai neieškojau – lofto idėjažavėjo galimybe sukurti nestandartinę erdvę. Loft Town visais atžvilgiais pateisino lūkesčius - gera lokacija ir susisiekimas, jaukūs vidiniaikiemai ir apželdinimas, patraukli kaina, šviesi, erdvi patalpa ir ekonomiškas eksploatavimas. Tuo metu tai buvo geriausias pasiūlymasrinkoje ir džiaugiuosi jį laiku radusi.

Turbūt neklystu sakydama, kad tave žavi loftai bei industrinis stilius. Kodėl? Mane žavi ne tik loftai, tačiau Vilniuje naujos, ekonomiškos statybos būstai dažnai tėra standartinės žemų lubų ir plonų sienų dėžutės. Ieškant įdomesnių, reiktų statytis savo namą ar tyrinėti senamiestį, tačiau senamiesčio butai ir palėpės turi didelių problemų su sena infrastruktūra - vamzdynu, šildymu, o kur dar parkavimo iššūkiai! Loftas - kūrybiška erdvė, kuri puikiai pasiduoda transformacijoms. Patipatalpa diktuoja industrinį interjerą - jis lankstus, per daug neišdailintas, toks, kuriame tikrai gyvenama. Jame įprastai daug kontrastų – tiek apdailos detalėse, tiek spalvose, o įvairovė ir džiugina akį, ir nuteikia kūrybiškai.
Su kokiais sunkumais susidūrei kurdama interjerą? Kokie etapai patiko labiausiai? Man be galo patiko ieškoti idėjų ir planuoti kiekvieną detalę. Įsikurti padėjo auksarankis tėtis – jis pats klojo grindis, dažė sienas ir lubas. Didžiausiu iššūkiu, su kuriuo susidūriau vos pradėjusi galvoti apie įrengimą, laikau baimę priimti sprendimus, kurių nebus galima pigiai ir paprastai pakeisti panorėjus. Tai paaiškina, kodėl erdvė yra tokia, kokia yra. Nusprendžiau nuoširdžiai investuoti ir įsigyti pačius geriausius kertinius interjero objektus – šaldytuvą, laisvai statomą vonią, vonios veidrodžio apšvietimą, didelę aukštą lovą, kokybišką kavos aparatą, didelę virtuvės salą ir maišytuvus. O visa kita turėtų kainuoti tiek, kiek nebūtų gaila investuoti, jei norėčiau po metų pakeisti – todėl mano namuose nėra nieko, ko negalima būtų pastumti ar perkelti – net lova pirmąjį pusmetį buvo ant ratukų!

Mano darbo kampas transformuojasi: kai nedirbu darbo stalas susilanksto, kėdė pasislepia. O centrinė kambario erdvė vakarais tampa kino sale – kai pastūmus drabužių kabyklą su veidrodžiu, ant baltos sienos ima šviesti projektorius. Virtuvės didelis stalas taip pat maksimaliai išnaudotas – mobilioji viryklė ir virtuvės kombainai ant jo atsiranda, kai gaminu, o kai pietaujame su draugais – tai didelis ilgas stalas. Salos spintelėse taip pat nutupia visi virtuvės rakandai. Prie jo retsykiais ir dirbu, todėl jis turi būti atlaisvinamas per kelias minutes, jei prireikia. Virtuvėje vietoj spintelių – lentynos ant ratukų ir paprastas stelažas, kurio lentynas prireikus gali paaukštinti, sumažinti ar išardyti.Loftas pagal planą turėjo turėti sieną, kuri atskirtų du kambarius, tačiau dabar gyvename vienoje erdvėje. Prireikus, galima ją atskirti. Erdvė balta – kad būtų šviesu ir kad išryškėtų spalvotos detalės. Gėlių vazonus, augalus, kilimus, pagalvėles, indus ar kėdes, paveikslus pakeisti labai nesunku ir juos pakeitus namai atrodo visai kitaip. Sezoniškai juos ir atsinaujinu – pagal nuotaiką.


Kas tau yra namai, plačiąja prasme? Ar galėtum dabartinę gyvenamąją vietą pavadinti namais? Namai man nėra vieta grįžti pernakvoti ar “sandėliuoti” daiktus. Tai susitikimų su šeima ir draugais vieta, erdvė kūrybai bei saviraiškai, bei kampelis, kai norisi pailsėti ir praleisti laiką vienai su savimi. Galiausiai, namai yra ne tik erdvė bei jos užpildymas, bet ir viskas, ką juose veiki, žmonės, kurie į juos atsineša savo nuotaikas. Manau, kad tai ir didelis viso gyvenimo projektas – suprasti, kokių namų nori, leisti sau sekti naujai atsirandančius poreikius ir sukurti juos jaukius sau bei savo artimiesiems. Be jokios abejonės dabartiniai namai - mano mėgstamiausia erdvė! Dievinu savo virtuvę, pagaliau džiaugiuosi savo svajonių vonia. Neabejoju, kad bėgant laikui keisis ir skonis, ir gyvenimo būdas, todėl reikės namus keisti, atnaujinti. Tai – nenutrūkstantis ir labai malonus kūrybinis procesas.

Viename interviu esi minėjusi, jog negali prie vienos užduoties užtrukti ilgiau nei 20 minučių ir tavo darbo diena itin dinamiška. Ar taip būtų galima apibūdinti ir tavo suvokimą apie namus bei interjerą? Mano darbo specifika – greitai reaguoti į pasikeitimus, dirbu su daugiau nei 12 prekinių ženklų vienu metu, todėl tikrai gali būti, kad kasdienis dinamiškas gyvenimo būdas atsispindi ir mano aplinkoje. Tačiau nesu pasaulio klajoklė – stabilūs namai man labai reikalingi, nenoriu kardinalių pokyčių juose, todėl ir rinkausi minimalų ir klasikinį apdailinimą – kad kas metus nereiktų dažyti sienų, keisti grindų. Manau, kad į baldus investuoti verta, tačiau juos turi pirkti namams, kuriuose jie dabar bus, kad maksimaliai atitiktų dabartinius poreikius. Man atrodo natūralu keičiant erdvę rasti jai naujus, tinkamus baldus, atitinkančius tos erdvės nuotaiką. Nekolekcionuoju ir labai nemėgstu antikvarinių baldų, ir dėl to, kad jie paprastai labai apsunkina erdvę, užima daug vietos, ir dėl savo nepraktiškumo – įsigijus tokius reikia juos reguliariai restauruoti, tinkamai eksponuoti, jie nesusilanksto ir nepasislepia. Ypatingai nuo mano trejų metų taksų kalytės!

Didelę dalį tavo gyvenimo užima technologijos, o naudojimasis internetu tau yra toks pats natūralus, kaip paprasčiausias ėjimas. Ar tai kaip nors atsispindi tavo namuose? Galbūt juose yra kažkoks neįprastas prietaisas, o gal kai kuriuos daiktus namamspirkai internetu? Didelę dalį daiktų įsigijau internetu, tačiau tai jau seniai nėra inovacija. Daugiausiai technologijos įtakojo tai, kad lofto studijoje nėratelevizoriaus. Taip pat labai džiaugiuosi mobilia virykle bei orkaite su mikrobange viename įrenginyje! Maža smulkmena, bet kasdien palengvinanti buitį – šviesos jungikliai, kuriais iš skirtingų kambario vietų gali užgesinti šviestuvus.

Kadangi esi freelancerė, greičiausiai tenka nemažai dirbti iš namų. Kaip atrodo tavo darbo vieta? Man atrodo, kad dirbantiems išnamų susikurti atskirą darbo vietą yra itin svarbu. Juk nelengva įkliūti į “šiandien būsiu su chalatu” nuotaiką ir viską sumaišytisu buitimi ir, žiūrėk, palengva įkvėpimas ir motyvacija kažkur išeina. O gal sąmoningai nemaišai darbo su namais ir dirbi kitur? Dažniausiai dirbu namuose – juose dirbti turiu daugiau motyvacijos nei važiuoti į ofisą. Nes skirtingai nei bet kuriame biure, dienos darbingiausiu metu manęs čia niekas neblaško – nei papokštauti užsukantys kolegos, nei garsiai besijuokianti stalo draugė. Apskritai nemanau, kad motyvacija yra erdvės problema – reikia dirbti su savimi, išsiaiškinti, kokios vidinės kliūtys trukdo susikaupti ir atlikti darbus, jei nepavyksta dirbti iš namų. Tuo tarpu aš turiu net 3-4 skirtingus kampus namuose, kuriuose dirbu. Man patinka dienos eigoje keisti vietą, kur dirbu – pasėdėti fotelyje, ant gimnastinio kamuolio ar pastovėti prie baro.


Ar kreiptumeisi į interjero dizainerį, jeigu turėtum tam visas galimybes? Taip, žinoma - neatmetu galimybės kada nors kreiptis į profesionalų interjero dizainerį. Jau vien dėl galimybės sužinoti daug praktiniųplanavimo niuansų ir naujausios pasiūlos, techninių galimybių rinkoje. Žmogus besigilinantis į tai kasdien tikrai gali pasiūlyti unikalių idėjų. Tiesa, man pačiai labai įdomus paieškos, rinkimo, komplektavimo procesas, todėl greičiausiai namų interjerą ir ateityje norėčiau kurti pati. Galbūt didesnė tikimybė, kad prireiktų architekto pačios erdvės planavimui, konstravimui.

Kokie būtų tavo svajonių namai? Svajoju apie namą gamtoje, su didele stikline siena ir daug natūralios dienos šviesos. Juose vyrautų natūralių, žemiškų medžiagų ir spalvų interjeras.

Nuotraukos iš Pinterest


KAS AŠ?

Photo%2018-12-2018%2C%2012%2004%2008_edi

 

Ramunė Tumasonytė

Skanaus gyvenimo fanė ir turinio agentūros IF_Agency įkūrėja.

Ieškau būdų kurti naujas patirtis ir įdomų gyvenimą mažais kasdieniais žingsniais. Kalbu apie gyvenimą miesto rutinoje, dalinuosi receptais, fiksuoju kelionių įspūdžius, kviečiu džiaugtis smulkmenomis ir praskaidrinti dienas puošiant savo aplinką. Apžvelgiu stilingas idėjas namams ir spintai.

Kviečiu atrasti kartu!

 

NAUJAUSI ĮRAŠAI