Kaip išlaikyti avalynę dailią ir ilgaamžę?© rtumasonyte

Nėra nieko smagiau kaip išsipakuoti naujų batelių dėžę. O jei išpakuotum savo mylimiausius, kaskart kaip naujus?!

Galbūt artėjant pavasariui, galbūt norint iš naujo patirti atsinaujinimo džiaugsmą, nutariau suaktualinti batelių priežiūros temą.

Taip, išties maži žingsneliai kartais pasiekia neįtikėtinų rezultatų - dirbdama su Step Top, Salamander, Hogl parduotuvių rinkodara neišvengiamai pradėjau daug intensyviau draugauti su skirtingų odos rūšių gaminiais ir domėtis jų priežiūra. Taip pat sužinojau, kad lietuviai ženkliai mažiau dėmesio skiria savo batų priežiūrai, nei tarkim vokiečiai ar skandinavai. Merginos gan dažnai pamiršta rankinių valymą bei apsaugą nuo aplinkos poveikio - ar jos būtų natūralios odos, ar odos imitacijos (!).

Žinoma, geriausia kaskart perkant paprašyti parduotuvės konsultanto paaiškinti, kaip geriausia apsaugoti konkrečius batus nuo aplinkos poveikio (tai, mano nuomone, yra pati svarbiausia avalynės priežiūros dalis), kaip ją reiktų valyti profesionaliomis priemonėmis ir jei gaminys yra natūralios odos, kaip ją atnaujinti bei sudrėkinti (taip, natūrali oda reikalauja drėkinimo, maitinimo, kad išliktų nepakitusi). Jei baiminatės prekybos atstovės spaudimo pirkti konkrečią priemonę, paklauskite jos patarti natūralių priemonių, paprašykite detalizuoti, kokia vienos ar kitos priemonės veiklioji medžiaga. Avalynės parduotuvių konsultantai iš praktikos žino daugybę niuansų, net konkrečių prekinių ženklų dažniausių avalynės priežiūros klaidų, jautrių vietų.


© rtumasonyte

Lakuotos odos valymas nuo dėmių

Dėmelės ant lakuotos odos - nieko naujo toms, kurios išeina pasivaikščioti po drėgnas gatves. Jas nesunkiai galima pašalinti naudojant paprastą vazeliną. Su švaraus audinio skiaute sukamaisiais judesiais įmasažavus vazeliną, nuvalysite, nublizginsite ir atnaujinsite lakinius gaminius. Svarniausia - nenaudoti šepečio ir aštrių valymo priemonių. Lakinei odai taip pat netinka naudoti impregnantą, jos apsaugai reikalingas riebaliniu pagrindu kurtas kremas/losjonas.


© rtumasonyte

Išverstos odos valymas nuo dėmių

Dažniausiai išdžiuvusioms dėmėms pakanka nenaudoto balto minkšto pieštukų trintuko. Naudingas ir išverstą odą pašiaušiantis šepetėlis smulkiais šėreliais, kurie puikiai atnaujina verstos odos gaminius. Kaip tokį galite naudoti ir kietesnių šėrelių dantų šepetuką.


Step Top fotosesija

Natūralios odos drėkinimas

Be specialių lygios odos kondicionieirių puikiai odą pamaitina ir plaukams skirti kondicionieriai - nedidelį kiekį jo sukamaisiais judesiais įmasažavus į odą, ji bus pamainta ir susigrąžins spindesį.

Taip, nepamiršk ir savo odinių pirštinių. Ieškant specialių priemonių, rekomenduoju rinktis tas, kurios sudėtyje turi natūralaus bičių vaško - jis ir pamaitina, ir suteikia odai blizgesio bei sukuria barjerą tolesniam susidūrimui su drėgme, purvu, dulkėmis.


© rtumasonyte

Baltų sportinių batelių valymas

Pirmiausia, batus reiktų nuvalyti švaria sudrėkinta šluoste ir paruošti juos gilesniam valymui. Guminio pado pagrindo šonams itin tinka valymas dantų pasta ir šepetėliu. Reiktų ieškoti dantų pastos ne gelio pagrindu, o kreminės konsistencijos balinančios, kuri neturi smulkiųjų detalių ir nepažeis odos paviršiaus.

Natūralios odos sportbačių paviršių puikiai valo Mr. Clean Magic Eraser . Jo minkšta kempinėlė nuvalo odą jos nepažeisdama.

Tekstilinius baltus sportinius batelius, tokius kaip Converse, geriausia valyti medžiagos atraiža, pamirkyta vandeniu, kuriame ištiprdyti skalbimo milteliai.

Guminių botų atgaivinimas

Nedidelis kiekis alyvuogių aliejaus ant švarios medžiagos švelniai nuvalys ir atgaivins guminius batus, įmasažuokite aliejų sukamaisiais judesiais ir tik nepadauginkite!

Impregnavimas

Reiktų avalynę impregnuoti, apsaugoti nuo aplinkos poveikio kaskart po jos valymo, periodiškai!

Nepamirškite vidinio pado

Vidinį padą išvalysite medžiagine skiaute, sudrėkinta vienodų proporcijų acto ir vandens mišiniu. Kiek labiau įsisėnėjusioms dėmėms tik sodos pasta (soda + šiek tiek vandens). Sodos pastą įtrinkite į padą sukamaisiais judesiais, naudojant dantų pastą.


StockSnap.io image

Paruoškite dėvėjimui naujus batus

Vos įsigijus naują avalynę, nepatingėkite apsilankyti pas savo batsiuvį ir sutvirtinti batų pado - kartais batsiuvys net rekomenduos už kelis eurus pakeisti kulną, sutvirtinti priekinę pado dalį papildomu sluoksniu, kuriam nusidėvėjus, galėsite jį atnaujinti, o originalus bato padas liks nepažeistas ir batai tarnaus ilgiau.

Kaip alternatyvą vizitui pas batsiuvį, galite įsigyti batų padų lipdukų ir jais šiek tiek pakelti bato padą nuo grindinio taip jį apsaugant nuo dėvėjimosi ir trinties. Šie lipdukai taip pat apsaugo padą nuo slydimo. Rekomenduoju šiuos.

Greitam odos valymui arba priežiūrai kelionėje

Kelionėje avalynė dėvisi ypatingai greitai ir netikėtose situacijose. Tačiau valymo priemonėms lagamine vietos dažniausiai nėra arba tiesiog pamirštame apie jas pagalvoti - siūlau išties paprastą sprendimą - veidui valyti skirtas drėgnas servetėles. Jos skirtos valymui, puikiai nuvalo kosmetiką, nuvalys ir purvą. Jos taip pat sudrėkina odą ir ją pamaitina. Dažnai jų kiekviena turime kosmetinėje, tad galime ir pasivalyti savo rankinę ar piniginę, kol laukiame į susitikimą vėluojančios draugės. Ko dar reikia? Jei veidui skirtos valymo servetėlės neįtikina, namų apyvokos prekių parduotuvėse raskite drėgnų servetėlių, skirtų odiniams baldams valyti. Tiesą sakant jų sudėtis ne itin daug skiraisi.

Įdėklai - ilgesniam gyvenimui ir komfortui

Batų įdėklai - tobulas išradimas. Tiek kojų komfortui, tiek stengiantis prailginti avalynės gyvavimo periodą - juk naudojantis įdėklais dažnai pakanka pakeisti juos, o vidinė batų dalis lieka šviežia ir nepažeista. Šiandien galite rasti skirtingų įdėklų skirtingiems poreikiams - specialūs sportinei avalynei, dezoruojantys, šiltinantys, vėsinantys, masažuojants, mažinantys pėdoms tenkančią įtampą...


StockSnap.io image

Kaip dažnai valyti ir maitinti odinę rankinę?

Jei rankinę naudoji kasdien - ją valyti reiktų mažiausiai kartą per savaitę, net jei matomų dėmių neradai.

Kokia avalynės, galanterijos priežiūros rutina?

1. Valymas

2. Pamaitinimas, spalvos atnaujinimas

3. Apsauga

Kaip rinktis profesionalią avalynės priežiūros priemonę?

Atkreipk dėmesį, ar priemonė tinkama tik natūraliai odai, ar ir sintetinims bei tekstiliniams gaminiams. Valymui rekomenduoju rinktis putas, maitinimui bei atnaujinimuo tinkamiausia losjono/kremo tekstūra (spiritiniai gaminiai greitai sensta, o vaškinio pagrindo gaminius kartais sunku teisingai padengti, jie greičiau uždžiūna).

Ar skiriasi avalynės priežiūra žiemą ir vasarą?

Taip, žiemos periodu svarbu apsaugoti batus nuo druskų, nes jos itin žaloja odos gaminius. Avalynę reiktų dažniau valyti. Vasaros periodu itin aktualus maitinimas ir apsauga nuo saulės / išblukimo.

Kur ir kaip laikyti avalynę?

Geriausia - originaliose jos dėžėse bei tekstiliniuose maišeliuose (jie apsaugo nuo dulkių). Odos gaminiai turėtų būti nesulankstyti, nedeformuojami. Ir vieta turėtų vengti drėgmės bei tiesioginių saulės spindulių.

Kaip apsaugoti aukštakulnių kulniukus?

Dažnai pakanka vengti pasivaikščiojimų akmens grindiniu, tačiau kartais gali pagelbėti ir šios lipdukų apsaugos blizgiems kulnams.

O dabar, laikas eiti pasirūpinti tais gražuoliais spintoje!KAS AŠ?

Photo%2018-12-2018%2C%2012%2004%2008_edi

 

Ramunė Tumasonytė

Skanaus gyvenimo fanė ir turinio agentūros IF_Agency įkūrėja.

Ieškau būdų kurti naujas patirtis ir įdomų gyvenimą mažais kasdieniais žingsniais. Kalbu apie gyvenimą miesto rutinoje, dalinuosi receptais, fiksuoju kelionių įspūdžius, kviečiu džiaugtis smulkmenomis ir praskaidrinti dienas puošiant savo aplinką. Apžvelgiu stilingas idėjas namams ir spintai.

Kviečiu atrasti kartu!

 

NAUJAUSI ĮRAŠAI