Vapiano Specialusis Meniu: Kovas ir Balandis


Kaip visada - kas antrą mėnesį Vapiano atnaujina savo specialųjį meniu. Kovą - balandį galėsime paragauti rinkinį patiekalų, kurie susilaukė geriausių atsiliepimų, įvertinimų anksčiau pasirodę Specialiuosiuose Meniu. Galima vadinti visų laikų geriausiais?


Sultinys, užvesiantis ant kelio.

Tiršta laukinių grybų sriuba su keptais Portobelo grybais - jų skonis jaučiamas ryškiai. Sriubos nepriskirčiau prie trintų-tirštų konsistencijos, gan lengva, kaip pavasariui ir priklauso. Pagardinta laiškiniais česnakais. Galima gauti su vištiena ir be jos :)

Vien sriuba sotus nebūsi - tačiau pradėti pats tas.


Skonio kelionė į Maroką.

,,Rytų salotos" - salotos su humusu, džiovintomis datulėmis, avinžirniais, vyšniniais pomidorais, mažaisiais špinatais ir aromatingomis laukinėmis salotomis. Patiekiamos su pomidorų padažu ir šviežiomis kalendromis. Skonio turi visą100%. Ir saldu, ir rūgštu, ir traškūs lapeliai, ir švelnus humusas.

Nuotrauka - pačių Vapiano, nes kibau greitai ragauti ir pražiopsojau kadrą. Vien už tai 10 balų.


Tobula Klasika

Salotos su šiltomis bulvėmis, cukriniais žirniais, mangais, paprikomis, svogūnų laiškas, kepta vištiena ir kario padažu. Mango skonis išsiskiria ypatingai švelnaus kario padažo fone ir nuspalvina šį patiekalą. Bulvių lyg ir nesijaučia, labai nedaug - vos kiek reikia tekstūrų paįvairinimui. Gal ir gerai, nes pavasarėjant bulvių reiktų privengti, ha-ha. Skonis - nenuvils, kas mėgsta Vapiano salotas tikrai pasimėgaus šia klasika.


Švelnumo patale

Makaronai su vištiena ir kariu - vištiena, morkos ir svogūnai gan traškiai paskrudinti, todėl superinio skonio. Kario padažas - aitresnis nei salotose. Pagardinta vyšniniais pomidorais, graikišku jogurtu ir šviežiais bazilikais - jogurto padažas labai palengvina ir atgaivina patiekalą kario kontekste. Ir vis tik kažko šioje skonių gamoje trūksta.. O taip, kažko saldaus arba traškaus - kramtau ir fantazuoju apie vieną kitą datulę ar riešutą, džiovintą pomidorą. Beje sūrio visai nepritrūko.


Krevečių debesyje

Makaronai su krevetėmis, baltaisiais svogūnais, cukinijomis ir aštriu žaliosiomis paprikomis, pusiau džiovintais pomidorais bei šviežiais vyšniniais pomidorais pagardintu padažu. O padažas - superinis. Išraiškingas, pakankamai vandeningas, kad jame gardžiai skęstų ir sirptų patys makaronai, ne per aštrus. Viskas su jūros gėrybėmis per kelias sekundes laimi mano susižavėjimą. Ypač, kai jūros gėrybės pakepintos ant tikrai kaitrios ugnies apskrunda o ne išdžiūna. Ir prieskonių nepagailėta.


Not your random risotto!

Rizotas su citrinomis nustebino wow wow! Skonis - labai intensyvus, todėl neabejotinai suteikia charakterio šiam, iš esmės gan niūriam patiekalui. Negirdėjau, kad bet koks rizotas kada kam paliktų kokį nors įspūdį, o kadangi man niekad taip ir nepavyko gaminant suteikti jam SKONIO - ploju atsistojusi! Ar visiems šis patiekalas patiks? Tikėtina - ne. Iš tiesų skonis turi rūgštumo, tada citrinos nata - ne pagrindinė. Skonio intensyvumą kuria visa citrinos, čiobrelių ir parnezano ingridientų puokštė.Salotos, bet PICA.

,,Cezario pica" - traški pica su vištiena, pomidorų padažu ir mocarela. Pagardinta romaninėmis salotomis, parnezanu, skrebučiais ir Cezario padažu. Kažkas išpildė šią svajonę! Interpretacija puiki, tačiau tikrų picų mėgėjai, sūrio ir saliamio garbintojai nesupras.Bučkis pabaigai.

Šokoladiniai putėsiai su aitriosiomis paprikomis - pastarųjų išsigąsti nereikėtų. Vapiano, kaip įprastai, vengia itin aštrių skonio nuokrypių, tad aštrumo čia vos tiek, kiek reikia pabrėžti šokolado saldumą.

Putėsių konsistencija lengva ir standi arba kitaip sakant - netirpsta lėkštėje. Nes tai tikrai blogiausia, kas gali nutikti.

Šį indelį pasidalinome su drauge - net nežinau, ar viena įveikčiau.

Porcija didelė.. tinka pavasariniams pasimatymams (blink-blink).

_

Tai ką rinkčiausi atėjusi ketvirtadienio pietų į Vapiano artimiausius du mėnesius?

,,Rytų salotas"

Makaronus su krevetėmis

Rizotą

Šokoladinius putėsius


KAS AŠ?

Photo%2018-12-2018%2C%2012%2004%2008_edi

 

Ramunė Tumasonytė

Skanaus gyvenimo fanė ir turinio agentūros IF_Agency įkūrėja.

Ieškau būdų kurti naujas patirtis ir įdomų gyvenimą mažais kasdieniais žingsniais. Kalbu apie gyvenimą miesto rutinoje, dalinuosi receptais, fiksuoju kelionių įspūdžius, kviečiu džiaugtis smulkmenomis ir praskaidrinti dienas puošiant savo aplinką. Apžvelgiu stilingas idėjas namams ir spintai.

Kviečiu atrasti kartu!

 

NAUJAUSI ĮRAŠAI