Kelionė į Šanchajų, Kiniją: Ką verta aplankyti?Pernai pavasarį su draugu leidausi į ilgą, beveik mėnesį trukusią viešnagę Šanchajuje, Kinijoje. Tai buvo mano pirmoji kelionė į Aziją. Kinija išties apgaubta daugybės mitų, įvairovės, kontrastų, todėl intrigavo viskas nuo maisto iki sausakimšų gatvių, smogo ir technologijų apsupties.

Mėnesį gyventi naujoje šalyje - ne tik didelė prabanga. Tai laikotarpis, per kurį imi prasti lokalios kultūros niuansus, kūnas ir mąstysena bent šiek tiek spėja adaptuotis ir persijungia į naują rėžimą. Imi perprasti tam tikras nerašytas taisykles, suprasti įpročius ir pastebi daugiau detalių - žmonėse, jų aprangoje, mityboje, viešosiose vietose.

Visos kelionės metu be abejonės nebuvome izoliuoti - 100% neatostogavome, dirbome per atstumą. Kadangi ruošėmės ilgam apsistojimui, lankytinų vietų sąrašo iš anksto lyg ir neruošėme - kai prieš akis ne viena savaitė spėti viską rasti, atrasti ir įvertinti - daugiausia planavimo iš anksto skyrėme pačiam skrydžiui ir darbų sustygavimui, kad ateinančias kelias savaites viskas vyktų sklandžiai!

Vienas maloniausių atradimų šios kelionės metu - galimybė pabusti, išgerti kavos ir tik tada nuspręsti, ką gi mes veiksime šiandien. Aplankėme ir pamatėme DAUG, visus įspūdžius stengsiuos suguldyti keliuose įrašuose, nes vien maisto kultūra reikalauja ypatingo atskiro aptarimo. Tai - kelios vietos kurias verta ir kurių, deje, nerekomenduoju lankyti.

P.S. Atsispyrėme idėjai keliauti po pačią Kiniją - šalis itin didelė, atstumai tarp žymiausių ir lankytinų objektų skaičiuojami dienomis keliaujant, todėl ir dėl to, kad kelionės įspūdžius stengėmės suderinti su darbu, paskyrėme šį laiką pažinti šį milijoninį miestą. Beveik pavyko, bet paslapčių šis miestas paliko ir kitiems kartams :)

1. Shanghai Oriental Pearl Tower - Šanchajaus televizijos bokštas


Iki 2007 m. buvo aukščiausias Kinijos pastatas, o šiandien jis trečiasis pagal aukštį televizijos bokštas visame pasaulyje. Šiandien pačiame Šanchajuje aplink daug aukštesnių pastatų, tačiau Pearl Tower verta aplankyti dėl jame specialiai smalsiems turistams (ir taip, Instagram mylėtojams) įrengtų stiklinių grindų. Bokštas yra prie pat Lujiazui metro stoties, Pudong upės pusėje, o vaizdas atsiveria į įspūdingą Bund krantinę. 267 m aukštyje yra besisukantis restoranas (Švediško stalo vakarienė atseis apie 110 eur/žmogui), čia yra net 20 kambarių viešbutis, įrengtas tarp dviejų bokšto sferų.

Pakilimas į 290 m aukštyje esančią stiklo grindų observatoriją kainuos apie 220 CNY arba 30 Eur. Eilės paprastai atrodo gąsdinančiai, tačiau juda gan greitai - pakilti užtruko apie 20-30 minučių. Bokštas atviras lankytojams nuo 8:30 iki 21:30.

Patariu jį lankyti ne savaitgalio dieną ir prieš tai įvertinti smogo intensyvumą! Kaip ir į Burj Khalifa bokštą, patariu eiti valandą prieš saulėlydį - taip spėsi pamatyti nepakartojamą vaizdą tiek dienos šviesoje, tiek sutemus, kai užsidega nakties apšvietimas.

Glass Floor apžvalgos aikštelėje siaučia grynas oras, pučia vėjas - pasiimkite megztinį, mes tikrai sušalome . Vėjas, beje, suteikia tam tikro ekstrymo lipant ant stiklo - sutvirtinimų neatrodo perdėtai daug, jaučiama šiokia tokia vibracija.

Įsigiję bilietą pasiekti aukščiausią stiklo grindų aukštą, galėsite aplankyti ir Šanchajaus istorijos muziejų, esantį pirmajame aukšte.

2. Coca Cola Cafe ir Disney parduotuvėIkoniška Coca Cola kavinė įsikūrusi pačiame Peral Tower, todėl lankantis jame - nepraleiskite progos užsukti į Amerikietišką svajonę. Kiekvienas baldas, detalė - viskas primins 90's filmą ir garantuotai sukels troškulį.

Disney parduotuvė įsikūrusi prie pat televizijos bokšto, ją tikrai pamatysite eidami gatve. 2017-aisiais jau turi veikti ir didysis Disney pramogų centras, kuriam reklamuoti ir įkurta pastaroji parduotuvė. Čia galite nusipirkti gausybę suvenyrų ir bilietus į turą po Disney pasaulį.


3. Bingjiang Da Dao - BUND krantinės promenada

Tai vieta, kurios niekaip neišvengtumėte ir be atskiro plano - tačiau aš siūlau avantiūrą praplaukti ir Huangpu upės keltu. Kelionė nuo vieno kranto iki kito truks apie 20 minučių dviaukščiu keltu, kurie leis mėgautis kelione ir fiksuoti įspūdingus prisiminimus ateičiai. Kelionė keltu tiesiai į Bingjiang Da Dao vyksta kas 20 minučių.

Šiandien egzistuoja net 18 kelto linijų ir 40 stotelių abiejose upės pusėse. Rinkitės nuo standartinių iki keltų su oro kondicionieriais, kurie tampa itin aktualūs vasaros sezonu.

Persikėlimas į vieną pusę kainuos apie 20 CNY arba 2,5 Eur, turintys Metro kortelę gali atsiskaityti ja.4. Shanghai Science & Technology MUSEUM - Mokslo ir Technologijų muziejus
Pavadinimas skambėjo įspūdingai, ypatingai prisimenant paskutiniųjų dešimtmečių Kinijos pažangą šiose srityje - fantazija dar labiau pašėlo, kai paskaitėme, jog muziejus turi robotikos salę, planetariumą, žmogaus kūno anatomijos ir kosmoso salę. Eksponatų plotas - net 2800 kvadratinių metrų, įspūdingai aprašyti ekranai ir daugybė skirtingų atrakcijų.

Pačiame muziejuje - masė vaikų su mokytojomis, spėju, kad vaikams apsilankymas čia - gausus atradimų, tačiau mes tikėjomės daug daugiau už tokią kainą (įėjimas žmogui - 60 CNY arba 8 eur, lyginant, kad už Zoologijos sodą sumokėjome vos 5,5 eur. O ten juk gyvūnėliai, kuriuos reikia prižiūrėti ir maitinti). Vietoj muziejaus, rekomenduotume tiesiu taikymu lankytis zoologijos sode arba Šanchajaus propagandos skelbimų muziejuje.

Įspūdis toks, kad muziejus nebuvo atnaujintas po jo pastatymo - salėse trūksta interaktyvių stendų, beveik visi objektai labai statiniai, apdriskę. Didelė dalis turinio - pasenęs ir neatnaujintas pastarųjų metų atradimais, aktualijomis.

Įspūdingiausias prisiminimas iš apsilankymo čia - pats pastatas, kurio architektūra neabejotinai primena didelį ateivių laivą. Ir metro stotelėje, kuri yra dedikuota specialiai šiam objektui, esantis ,,brandų" turgelis - kitaip sakant, viskas, ką už dolerį ir eurą gali nusipirkti Ebay ar AliExpress. Akys raibsta nuo pigių daikčiukų, tik Kinijoje egzistuojančių įsigyti 1 TB USB raktų už kelis dolerius ir super paslaugių pardavėjų. Jei užklups Šanchajuje liūdna, lietinga diena - atvykite čia ir dėmesio terapija pagydys viską! Vis tik, specialiai čia vykti nerekomenduoju, nieko vertinga rasti nepavyks.Didelę dalį ekspozicijos sudaro gyvūnijos pažintinės salės, iliustruojančios skirtingus žemynus.

5. Apple Store Pudong - Apple salonas Lujiazui metro stotyje
Nesumeluosiu, kad tai viena įspūdingiausių Apple parduotuvių pasaulyje. Pirmiausia dėl visiškai ikoniško savo cilindro formos stiklo fasado, kuriame Apple obuoliukas švyti kaip kelrodė žvaigždė. O žengus į jį iš karto leidiesi gerai apšviestais laiptais, kur jau atsiveria visa gausa Apple produktų ir masė pasiruošusių padėti darbuotojų. Prie pat įėjimo visada pasitinka bent 1 Apple darbuotojas - lyjant, jis mielai paims jūsų skėtį ir pasaugos jį specialiai įrengtuose laikikliuose.


Turbūt jau supratote - parduotuvę aplankyti tikrai rekomenduoju vien pažintiniais tikslais - patirti, kas yra Good Service. Jei jūs, kaip ir mes, susiviliosite greta esančiomis kavinėmis - staigmena, nė vienoje darbuotojai nesusikalba anglų kalba. Bet paėjus keliolika žingsnių atsiveria visai kitas kavos pasaulis. Apie vietas pavalgyti ir paskanauti pasidalinsiu kituose įrašuose.

6. Shanghai Binjiang Avenue

Kita Huangpu upės pusė, kurioje ir stūkso žymusis televizijos bokštas. Žengiant vos kelis žingsnius nuo jo - atsiveria visa prabangių restoranų virtinė. Su itin išpuoselėtais žaliaisiais plotais. Pasivaikščiojimas čia šiek tiek primena pavakarį Beverly Hillse (įspūdžiais iš jo taip pat tikiuosi pasidalinti netrukus).


7. Nanjing Lu - Pėsčiųjų AlėjaTai - būtina aplankyti vieta, kuri visu gražumu atskleidžia metropolinę Šanchajaus pusę. Apsipirkti šioje alėjoje atvyksta madistės iš viso pasaulio. Daugiau nei 600 verslų aptarnauja šią 5.4 km ilgio gatvę. Joje už kelis dolerius galite pasinaudoti traukinuku, kuris jus ir jūsų pirkinių maišus pavėžės iki kitos parduotuvės ar gatvės pabaigos. Daug neoninių reklaminių skydų sutemus pripildo šią alėją gyvenimu. Tinkama avalynė is a must.

Atėjos pabaigoje vos už kelių žingsnių - nuostabus Sakurų parkas (People's Square). Žinoma, būtina jas aplankyti pavasarį. Parke įrengtuose maisto kioskeliuose rekomenduojame būti apdairiems - kainos turistams niekur nesurašytos. Radome tik vieną vyruką, kuris skelbė užkandžių kainas - ir nieko nuostabaus, prie jo vagonėlio nusidriėkusi ilgiausia turistų eilė. Parkas didelis, turi ir vandens telkinį.8. Tian Zi Fang - gatvių labirintas
Tai - Šanchajaus Užupis, menininkų ir meistrų centras, atnaujintas senasis gyvenamasis rajonas, kurį rekomenduoja kaip geriausią vietą įsigyti suvenyrų. Gera pasivaikštant pasimėgauti senąja Šanchajaus architektūra, didelis labirintas gatvelių, mažų parduotuvėlių ir maisto kioskelių (jų čia net 200) užtikrins, kad čia galėsite praleisti visą pusdienį. Tai taip pat puiki vieta išbandyti pačių įvairiausių kinietiškų gardumynų. Čia ir skaniausi Chinese Dumplings su sultiniu, kuriuos gali rasti Šanchajuje, tačiau apie maistą išsamiau - jau kitame įraše apie Šanchajų.

Žmonių čia gausu visada.


Visai netoli šio kvartalo yra Gucheng parkas, kur senoliai susitinka palošti kortomis ir jūs galite pamatyti bambukų miškelį. Norint pamatyti tikrąjį bambukų mišką, koks jis yra gamtoje, iš Šnachajaus reiktų nukeliauti į Anji Bamboo Forest.


9. Jing'an Temple - Buddha šventyklaŠventyklų Šanchajuje - net 4.

Vadinamoji ramybės ir taikos šventykla patogiai įsitaisiusi netoli miesto centro, tarp dangoraižių, kurie nuotraukoms suteikia ypatingo žavesio ir kontrasto. Didelė staigmena laukia išlipus iš šios šventyklos vardu pavadintos metro stotelės pamatyti, kad šventykla stūksto tiesiai virš jos!

Ši šventykla buvo perkelta iš ankstesnės vietos 1216 m., o kultūros revoliucijos metu buvo paversta plastiko gamykla. Paskutinį kartą renovuota 2010 m.


Jing'an šventykla ypatinga tuo, kad joje laikoma didžiausia sėdinčio jade Buddha statula visoje Kinijoje. Įspūdį daro ir 6.2 m aukščio Guanyin deivės statula, pagaminta iš medžio. Daug smulkmeniškų medžio raižinių, nesuvokiamo dydžio durys ir šventyklos vartai, lauke deginamų smilkalų aromatas ir vidiniame kieme vaikštantys vėnuoliai atima amą.10. Shanghai Zoo
Atrakcijai visai dienai.

Zoo sodo dydis - net 740,000 kvadratinių metrų! Aplankius šį zoologijos sodą, tikėtina, neliks ko ieškoti jokiame kitame, nes būsite susipažinę su visomis gyvūnų rūšimis, kurios laikomos nelaisvėje. Atskiras kvartalas beždžionėms, didelis tinklu dengtas plotas paukščiams, vabzdžiai, primatai, didžiosios pandos - iš viso apie 6000 gyvūnų, įskaitant 600 ypatingai retų. Didelė dalis jų gyvena labai patogiomis sąlygomis, turi daug vietos - ir atrodo, kad yra ranka pasiekiami. Kažkaip nėra didelių grotų, narvų - atitvėrimai natūraliai susiliejantys su reljefu, dažnai nepastebimi.


Šiame parke tikrai praleisite visą dieną - rekomenduoju važiuoti kuo anksčiau, kai tik parkas atsidaro ir turėti aiškų planą, ką tikrai norite aplankyti ir pamatyti. Prie gardų gausu informacijos paskaityti apie gyvūnus, ekranuose rodomi tie patys gyvūnėliai, pasakojama apie jų tėvus, kasdienybę, mėgstamiausius užsiėmimus parke bei jų mitybą. Jei nebūsite atsargūs ir skaitysite visą suteikiamą informaciją - laiku visko apžiūrėti tikrai nespėsite. Lankantis gan greitu tempu sugebėjome įveikti visą atstumą per 5 valandas, o didelį įspūdį paliko flamingai, mažosios rudosios pandos, spalvingi paukščiai ir retasis Pietų Kinijos tigras. Matėme ir tingiąsias didžiąsias pandas, tačiau vargšės murziukės didelio įspūdžio nepadarė. Zoologijos sodo teritorijoje yra ir didelis ežeras, kuriame - taip pat gausu gyvenimo. Čia pirmą kartą gyvenime išvydau ir laisvai plaukiojančią juodąją gulbę, mandarininę antį, pelikaną. Sodo teritorija išpuoselėta, gausiai apsodinta gražiomis gėlėmis ir net 100 000 medžių. Visa teritorija - buvę golfo laukai.


Gyvūnų mylėtojai liks sujaudinti užsukę į jauniklių kampelį - galima stebėti, kaip sodo darbuotojai maitina, vysto ir skiepija mažuosius. Tiesa, už papildomą įkainį galima ir įsiamžinti su tam tikrais gyvūnais, tačiau konkrečių pasiūlymų nepamenu, nes nebuvo aktualu.

Įėjimas kainuoja vos 5,5 Eur.

11. Happy Valley of Shanghai - atrakcionų parkas


Atrakcija visai dienai.

Parkas įsikūręs miesto nuošalėje, priklausomai nuo to, iš kur važiuosite, gali prireikti keisti dvi metro linijas. Patariu vos gavus galimybę prisėsti, nes stotelės tikrai ilgos ir kelionė gali būti varginanti. Važiuoti mums reikėjo apie 40 minučių.

Išlipus galutinėje stotelėje, prie dviračių aikštelės palaukite, kol atvažiuos nemokamas autobusas paženklintas parko atributika - jis nuveš jus iki parko bilietų kasų. Bilietas suaugusiam kainuoja 230 CNY arba 31 Eur, pigiau už 100 CNY jį galima įsigyti nuo 4 valandos, tačiau tikrai rekomenduoju to nedaryti - atrakcionų parke bus ką veikti visą dieną, o didelė dalis atrakcionų užsidaro 5 h. Sutemus vandens telkinyje rodomas vandens šou.Nebuvau Disneyland, tačiau ten pabuvoję sako, kad atrakcionai žymiai smagesni nei ten ir eilėje reikia palaukti vos kelias minutes, tikrai spėsite savo mėgstamiausiais pasivažinėti po kelis ar kelias dešimtis kartų. Parkas nėra perpildytas žmonių, ypatingai darbo dienomis. Nustebome, kad vos keli iš šimtų atrakcijų neveikė dėl priežiūros darbų. Visa parko teritorija - 863,500 kvadratinių metrų.

Didžiausią įspūdį paliko mediniai kalneliai, kurie buvo pirmieji visoje Kinijoje pastatyti vien tik iš medinių konstrukcijų. Važiuojant jais jauti, kaip tau po kojomis juda visa konstrukcija, jie nepasižymi ypatingu aukščiu, tačiau tikrai sukelia daugiausiai adrenalino vien dėl to medžio trinties garso ir specifinės vibracijos.


Dar keli kalneliai, daug pramogų vandenyje, siaubo kambarys, karuselės, centrifūgos ir viskas, ko tik galima norėti. Pačiame atrakcionų miestelyje - daugybė užkandinių ir tematiškai sukurtų regionų/rajonų. Vaikščioti reikės daug, tad pasirūpinkite patogia avalyne ir patikima rankine daiktams susidėti - būdamas aktrakcionų parke niekad nežinai, kada tave apvers aukštyn kojomis!12. Shanghai Century Park - Centrinis parkas


Įėjimas į šį parką kainuoja simbolinį 1,5 Eur (10CNY). Parko plotas - 140 hektarų, jo teritorijoje ir didžiulis vandens telkinys, ir pievos pasideginti ar pažaisti badmintoną, ir kalvuotos teritorijos, mini golfo aikštė. Aplink visą parko teritoriją galima vandens dviračiu pasiplaukioti specialiai sukurta upe. Parke yra ir paukščių sala, kuri priklauso gamtos rezervatui. Trokštantys nuotykių ar turintys vaikų smagiai leis laiką pramogų zonoje su atrakcionais ir vandens pramogomis. Čia galima pasidairyti ir po unikalių augalų parodas, ir etno kaimelį su iš šiaudų darytomis milžiniškomis statulomis. Po visą teritoriją galima pasivažinėti dviviečiais ar triviečiais dviračiais.

Kai gražus oras - žmonių šiame parke devynios galybės. Rekomenduoju iš anksto pasirūpinti paklotu, pikniko reikmenimis ir apsauga nuo saulės - nesvarbu, kad saulės per smogą beveik niekada nesimato. Zonoje yra daugybė kavinių, bet pačios gražiausios vietos papietauti yra pievelėse prie pat kranto.

Čia drąsiai galima praleisti ne tik kelias valandas bet ir visą dieną.


Copyright © rtumasonyte


Copyright © rtumasonyte


Copyright © rtumasonyte


Copyright © rtumasonyte


Copyright © rtumasonyte


Copyright © rtumasonyte


Copyright © rtumasonyte

Visur rekomenduoju pasiruošti grynųjų - kortele atsiskaityti pavyks ne kiekviename taške. O taip ir saugiau. Kodėl - papasakosiu jau kituose įrašuose :)

SaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSave


KAS AŠ?

Photo%2018-12-2018%2C%2012%2004%2008_edi

 

Ramunė Tumasonytė

Skanaus gyvenimo fanė ir turinio agentūros IF_Agency įkūrėja.

Ieškau būdų kurti naujas patirtis ir įdomų gyvenimą mažais kasdieniais žingsniais. Kalbu apie gyvenimą miesto rutinoje, dalinuosi receptais, fiksuoju kelionių įspūdžius, kviečiu džiaugtis smulkmenomis ir praskaidrinti dienas puošiant savo aplinką. Apžvelgiu stilingas idėjas namams ir spintai.

Kviečiu atrasti kartu!

 

NAUJAUSI ĮRAŠAI