TOP5 iš Kino Pavasaris '17Tikras pavasaris ateina tik tada, kai prasideda Kino Pavasaris! Aš savo repertuarą susidariau - šiemet sako, kad programoje net 130 filmų. Tiesa, jei teisingai supratau portale, prie trumpametražių mano nuostabai priskyrė ir muzikinius video klipus?

Trejus metus gyvenau Danijoje, todėl trauka skandinavų kūrėjų darbams neaplenkė manęs ir šį kartą - labai stengiausi susilaikyti ir skandinaviško vėjo į savo šių metų programą įnešti minimaliai.

Kad ir ką jūs išsirinktumėte - kad ir kas jums būtų įdomu, kviečiu nepraleisti šio kultūrinio renginio. Smagesniems pavasario vakarams!

MAMA, KAS VAKARIENEI? - Japonija

Japonai ir jų maistas. Ar bereikia sakyti ką daugiau? Azijos virtuvė man - viena mėgstamiausių. Ir ji visada apipinta egzotika, neragautais prieskoniais, nematytais padažais. Norisi artimiau susipažinti su pačių japonų požiūriu į maistą ir gaminimą. Šis filmas tikrai bus gardus kąsnelis:


Šioje jaudinančioje dramoje šeimos istorija pinasi su egzotiškais Tolimųjų Rytų virtuvės kvapais. Seserys Tae ir Jo grįžta į savo senus namus tvarkyti šeimos relikvijų. Čia jos randa seną dėžutę su prieš 20 metų mirusios motinos rašytais receptais ir laiškais, kuriuose ji pasakoja apie savo gyvenimą – priverstinį perkėlimą iš Japonijos į Taivaną, sutuoktinio mirtį, kovą su vėžiu. Tae keliauja į Taivaną ieškoti motinos praeities, apie kurią primena jos šeimai gamintų patiekalų receptai.

TIKROS MOTERYS - JAV

Ne tik todėl, kad filmas - apie šių dienų moteris. Bet ir dėl kelių personažų paralelinio istorijų vystymo bei ilgamečio mano susižavėjimo aktore Michelle Williams.


Paremtas trumpais Maile Meloy apsakymais filmas „Tikros moterys“ panardina į susikertančias Montanos gyventojų istorijas. Advokatė (Laura Dern) stengiasi laviruoti susidūrusi su vis besikeičiančiais nepatenkinto kliento kaprizais. Sunkiai dirbanti ir šeimą išlaikanti Gina (Michele Williams) kartu su vyru (James Le Gros) bando įtikinti pagyvenusį vyrą Albertą parduoti kieme supiltą nenaudojamą smiltainį. Jauna rančos prižiūrėtoja (Lily Goldstone) susižavi nauja mokytoja (Kristen Stewart). Nufilmuotas ant 16 mm juostos filmas atvirai žvelgia į modernią Montanos visuomenę, režisierė kuria intymias, dažnai nuvertinamas kasdienes dramas.

ADATA PO SLENKSČIU - Juodkalnija, Serbija

Siužetas atrodo labai aktualus šiandien su visa savo hater'ių tematika, žmogaus puolimu viešošoje erdvėje ir vadinamuou "ganging up on somebody". Tikiuosi, kad šiame filme netrūks perdėtai absurdiškų detalių tokiame "šventame" kontekste ir puikaus humoro.


Kunigui Peteriui neduoda ramybės mintis, kad žmonija tampa vis abejingesnė. Dievas, rodos, nebesikiša į žmonių gyvenimą. Vyrą paliko žmona, vienintelis sūnus maištauja prieš tėvą, o motina serga Alzheimerio liga ir labai retai atpažįsta sūnų. Peteris nori tik nors kiek ramybės, tačiau ir tai neįmanoma. Juodkalnijos pajūrio miestelyje žemę supirkinėja rusai, o Peteris visiškai nenori parduoti savo dalies. Tad grupelė spalvingų, bet kerštingų miestelėnų nusprendžia iškeldinti Peterį iš parapijos. Jie kursto kitus prietaringus miestelėnus ir bando įrodyti, kad kunigas yra visų bėdų priežastis. Kova tarp kunigo ir miestelėnų pasiekia absurdiškumo aukštumas per tariamos raganos laidotuves.

SAMIŲ KRAUJAS - Švedija, Danija, Norvegija

Šis filmas įdomus dėl dviejų pagrindinių priežasčių - jame kalbama apie Švedijos laikotarpį, su kuriuo nesu susipažinusi ir tai man, kaip skandinavams prijaučiančiai, yra pakankama priežastis. Antra - jis kvestionuoja šiandien mums įprasta tapusios visuomenės detales, kalba apie kultūrų susiliejimą, pažintį, gebėjimą priimti kitus ir kitokį. Apie tradicijų vaidmenį mūsų gyvenime, apie poreikį save identifikuoti su kultūra apskritai. Tema ir filmo problematika - gan plati ir šiandien tikrai dar vis labai aktuali.


Paauglė Elė Marja (geriausia Tokijo kino festivalio aktorė Lene Cecilia Sparrok) nuo gimimo gyveno tarp elnių pagal samių tradicijas. XX a. ketvirtasis dešimtmetis kupinas neramumų ir abejonių, tad vidurinių mokyklų direktoriai įsileidžia apsišaukėlius mokslininkus, tikrinančius samių vaikų galimybes pritapti Švedijos visuomenėje. Naujus pasikeitimus Elė Marja pirmiausia priima smalsiai ir turėdama didelių lūkesčių, kantriai mokosi švedų kalbos ir kitų dalykų. Kur kas sunkiau prisitaikyti sekasi jos jaunesnei seseriai Njenai, kuri nenori atitrūkti nuo tradicijų. Elė Marija nesipriešina pamokoms ir tyrimams. Jos bręstantis seksualumas ir troškimas pažinti kitą pasaulį supriešina mergaitę su artimiausiais draugais. Dėl tariamai šviesesnės ateities Elė Marja ryžtasi nutraukti ryšius su šeima. Tačiau drąsus apsisprendimas gali užkirsti menkiausią galimybę sugrįžti atgal.

NERUDA - Čilė, Prancūzija, Ispanija, Argentina

Čilė, Argentina - kraują kaitinančios šalys, kurias gaubia emocijų gausa. Iš šio filmo tikiuosi būtent to. Biografiniai filmai paprastai niekada nenuvilia, o šio pagrindinis herojus - ne kas kita, kaip Pietų Amerikos regiono legenda. Karštis, vasara, istoriniai pokyčiai - turėtų būti įdomu!


Pogrindin pasitraukęs kairiųjų pažiūrų poetas žaidžia komišką katės ir pelės žaidimą su jo ryžtingai ieškančiu inspektoriumi. Šiame biografinio filmo klišes laužančiame filme pasakojama apie garsaus Čilės poeto ir komunistų lyderio Pablo Nerudos gyvenimą egzilyje po to, kai šis 1948 m. viešai sukritikavo šalies prezidentą Gabrielį Gonzálezą Videlą už tai, kad jis pardavė šalį Amerikai. Čilės kino genijus Pablo Larraínas laisvai interpretuoja istorinius faktus ir kuria painų politinį trilerį, kuriame trinamos ribos tarp realybės ir fikcijos.

-----

AMERIKOS MYLIMOJI - JAV, UK

Mano jau matytas, bet nerealiai patikęs filmas, labai rekomenduoju jį pasižiūrėti. Kupinas vasaros polėkio, jaunatviško naivumo ir.. kai viskas sykiu ir labai paprasta, ir neįveikiamai sudėtinga jauno žmogaus akimis. Ypatingą įspūdį paliko video kadruotės, operatoriaus darbas:


Ne vieną apdovanojimą pelniusi britų režisierė Andrea Arnold pirmą kartą pristato filmą, sukurtą Amerikoje. Jame pasakojama apie paauglę Star (Sasha Lane). Pavargusi nuo sudėtingos situacijos namuose ji leidžiasi į kelionę kartu su grupe jaunuolių, keliaujančių po Vidurio vakarų Ameriką pardavinėti žurnalų prenumeratos. Star greitai pritampa prie grupelės, jos gyvenimo būdo ir įsilieja į naktinį šėlsmą bei kasdienį beldimąsi į žmonių namų duris. Taip pat greitai ji įsimyli vieną geriausių pardavėjų, viršininkės numylėtinį Džeiką (Shia LaBeouf). Nufilmuotas 4:3 formatu filmas išlaiko žiūrovus arti veikėjų, o Lane ir LaBeouf duetas įelektrina kiekvieną jų bendrą kadrą.

BET KOKIA KAINA- JAV

Taip pat matytas, beveik klasikinio siužeto apie banko plėšikus kino filmas. Žavi jis smulkmeniškai pristatytomis ir kontrastingomis herojų asmenybėmis, kurios susivienija dėl to paties tikslo. Kažkaip verčia tikėti, kad visi mes galime suprasti vieni kitus, kai atsiranda priežastis. Filmas, kuris verčia į situaciją žvelgti kiek giliau visada patiks:


Vakarų Teksase riba tarp dorų žmonių ir įstatymų laužytojų jau seniai yra išnykusi. Du broliai: Tobis – išsiskyręs tėvas, besistengiantis dėl savo sūnų ateities, ir Taneris – ūmaus charakterio buvęs kalinys, kuriam vieni niekai nuspausti šautuvo gaiduką, susivienija, kad apvogtų vieną Vakarų banką, kuris dėl įsiskolinimo nori atimti brolių šeimos žemes. Kai akivaizdu, jog gyvenimas pagal įstatymus nežada šviesios ateities, broliai savo kelią į ateitį skinasi kitaip. Tačiau preciziškas keršto scenarijus sklandžiai pildosi tol, kol bylos imasi neskrupulingas Teksaso reindžeris, prieš išeidamas į pensiją siekiantis įvykdyti paskutinį teisingumą.

SMAGAUS KINO PAVASARIO ir susitiksime kažkur salėje!


KAS AŠ?

Photo%2018-12-2018%2C%2012%2004%2008_edi

 

Ramunė Tumasonytė

Skanaus gyvenimo fanė ir turinio agentūros IF_Agency įkūrėja.

Ieškau būdų kurti naujas patirtis ir įdomų gyvenimą mažais kasdieniais žingsniais. Kalbu apie gyvenimą miesto rutinoje, dalinuosi receptais, fiksuoju kelionių įspūdžius, kviečiu džiaugtis smulkmenomis ir praskaidrinti dienas puošiant savo aplinką. Apžvelgiu stilingas idėjas namams ir spintai.

Kviečiu atrasti kartu!

 

NAUJAUSI ĮRAŠAI