Ruošiamės dekoruoti Velykų stalą!Vos kelios savaitės ir pavasario šventę galėsime pradėti su trenksmu - saulei išlendant vis dažniau, metas puošti ir savo namus! Tableness - nauja, netikėta prekė/paslauga. Tai - stalo stilizavimo dėžutė, kurioje slepiasi visų reikalingų dekoro smulkmenėlių rinkinys. Apie galimybę išsirinkti ir užsisakyti jau sukurtą stalo dekoro rinkinį sužinojau visai neseniai. Jų kūrėja Miglė savo rinkinukus parduoda savo Etsy parduotuvėje. Apie pačią idėja ir kūrybinį procesą pakalbinau pačią Miglę.

Nuotraukose - rinkinys „Zuikiai“, kurį rekomenduoju būtent Vėlykoms. Jį sudaro:

4 vnt skirtingų spalvų staltiesėlių su ausytėmis 40 x 40cm;

4 vnt emaliuotų puodelių 0.4 mL;

4vnt žalvario vielos kiaušinių karūnų;

1 vnt 3m ilgio LED lempučių girlianda.

Galimi komplektacijų variantai skirtingam žmonių kiekiui.Migle, namų dekoru, interjeru domiesi ir šioje srityje dirbi jau ne pirmus metus – kaip atradai aistrą šiai sričiai? Ar tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio anksti tavo karjeroje, ar atradai save po ieškojimų?

Dėmesys namams, aplinkai būdingas daugumai moterų. Kurti jaukumą mums beveik įgimta. Taip ir man, domėjimasis naujausiomis interjero tendencijomis, namų aksesuarais, noras išsiskirti, sukurti šiek tiek kitokius savo namus, švenčių metu nudžiuginti draugus buvo savaime suprantamas nuo ankstyvos jaunystės. Beveik visą gyvenimą mane lydi kūryba - mokiausi mokykloje, kurioje buvo sustiprinta dailė. Taigi per savaitę turėdavome 6 - 8 dailės pamokas - nori nenori esi kūrybiniame režime Galvoje pilna idėjų - kūriau keramikinius aksesuarus namams, sėkmingai plėtojau pajūriui skirtų aksesuarų veiklą. Man nuolat norisi naujų krypčių, atrandu neišbandytų, naujų savo pusių. Taip atsirado ir Tableness.Pradėjai vystyti unikalią idėją, pati kuri stalo dekoro rinkinius – Tableness. Kokiai moteriai jie skirti?

Tableness rinkiniai skirti užsiėmusiai moteriai. Tai puikus išsigelbėjimas skubančiai ir savo laiką skrūpulingai skaičiuojančiai asmenybei - atsidarai dėžutę ir kaip burtų lazdele pamojus, namų stalas atgyja. Telieka sudėlioti indus, galbūt pamerkti gėlių.
Ar tave kas vadina interjero specialiste, ar toks sutapatinimas iliustruoja tavo veiklą?

Interjero specialistė nesu, bet nuolat sulaukiu klausimų būtent šventinių dekorų temomis. Prašymų patarti namų aplinkos pagyvinimo, atnaujinimo srityse.
Namai tavo gyvenime. Kokį vaidmenį ji atlieka, apart to, kad šiandien – tai tavo kūrimo objektas?

Esu namų žmogus. Man daug maloniau vakarus ir savaitgalius leisti juose, nei blaškytis po kavines ar restoranus. Apskritai, namams skiriu daug laiko. Pati kūriau ir įsigytų namų interjerą. Gan dažnai keičiu baldų vietas, eksperimentuoju spalvomis, audiniais. Žvakidžių bei žvakių pilnos spintelės. Pagalvėlių taip pat begalė - vasarą jos puikiai pasitarnauja piknikų metu, žiemą į jas įsikuičiame tarsi guolyje. Pagalvės suteikia namams jaukumo, žaidžiant užvalkalais galima nuolat keisti namų veidą. Beveik prieš visas šventes namai bent minimaliai pasipuošia šventine tema. Pavyzdžiui vasario 16'tą ir kovo 11'tą langus puošiame tautiniais raštais dekoruotų vėliavėlių girliandą.Koks pats pirmasis produktas, kurį kūrei Tableness prekiniam ženklui?

Tableness atsirado prieš pat Kalėdas, tad ir pats pirmasis rinkinys buvo Kalėdinis, susidedantis iš lietuviško dryžuoto lino bei minkšto jaukaus aksomo staltiesėlių. Prie Kūčių žuvies valgių temos priderinau midijų kriauklių "žiedus" servetėlėms. Jie dekoruoti aukso spalvos detalėmis. Beabejo rinkinio akcentas - minimalistinio stiliaus balta eglutė. Viską dar labiau pagyvino šventinių lempučių girlianda.Kiekviena šeimininkė nori pasitikti svečius prie dailaus stalo – kokius patarimus duotum norinčiai paprastomis priemonėmis sukurti šventišką nuotaiką? Jei svečiai apsilnako netikėtai ir neturi laiko bėgti į parduotuvę - ką reiktų turėti namuose tokiems atvejams?

Mano nuomone namuose svarbiausia turėti baltą staltiesę. Lininė - jaukesnė, šiltesnė, bet šiek tiek sudėtingiau prižiūrima. Paprasčiausia ir patogiausia naudoti sintetinę. Asmeniškai aš dievinu žvakes, bet ne per seniausiai atradau LED lempučių girliandą, ji stalui suteikia tikrai nepaprasto šventiškumo ir išbaigtumo. Tad staltiesė ir lemputės, kurias galima tiesiog ištiesti ant stalo ar paprasčiausiai apvynioti, kad ir ant kaktuso, kurį vėliau pastatysite ant stalo, tikrai nustebins svečius, sukurs daug jaukesnę atmosferą.
Kokiomis technologijos naudojiesi savo darbe?

Kuriant rinkinius tenka susipažinti su skirtingomis medžiagomis, prisiminti ir per skulptūros pamokas įgytas žinias - Velykoms lieju cementinius kiaušinių bei prieskoninių žolių indelius. Tenka dirbti su viela Ja dekoruoju kiaušinius - puošti smulkesne viela atrodo elegantiškiau, iš storesnės puikiai lankstosi stoveliai kiaušiniams.

I ką tavo nuomone, kuriant namus, svarbiau investuoti labiau už viską?

Vadovaujuosi posakiu - "mažiau yra daugiau". Tad ir dekoro rinkiniuose vyrauja vienspalviai, pasteliniai tonai. Noriu kad prie staltiesių ar servetėlių būtų lengva priderinti tiek margas porcelianines lekštes, tiek vienapalves keramikines.Esi natūralumo, minimalizmo ar priešingai – smulkių detalių, spalvų įvairovės šalininkė?

Esu minimalizmo gerbėja. Tačiau vasarai tikrai pateiksiu ryškiapalvių stalo elementų. Be to, turiu atsižvelgti ir į skirtingus žmonių skonius, bei vyraujančias mados tendencijas. Pavasarį vasarą ir ateinantį rudenį karaliaus permatomi audiniai - jie puikuosis ir Tableness rinkiniuose.


Kokia mėgstamiausia tavo darbo dalis?

Savo veikloje labiausiai laukiu momento, kai galiu nauju rinkiniu papuošti stalą ir laukti svečių. Motyvuoja teigiami atsiliepimai. Džiugina galimybė išbandyti naujus dalykus, pvz. išmokti dirbti su cementu ar kitokia medžiaga. Apskritai, galimybė kurti.

Ar turi autoritetų, kurie paskatino tave karjeros srityje?

Žaviuosi, seku ir domiuosi ne vienu žmogumi. Motyvuoja jų sėkmių istorijos. Bet nepersiimu nė vieno pavyzdžiu, nesistengiu jų sėkmės istorijų atkartoti savo veikloje. Kuriu unikalų, išskirtinį produktą, turiu daugybę idėjų ir ketinu jomis pasidalinti su visais, kam tai bus įdomu.


Kokios didžiausios pamokos, kurias iki šiol išmokai?

Ankstesnių, sėkmingų bandymų kurti metu, įsitikinau, kad didžiausias sėkmės garantas - darbas. Kuo daugiau pastangų tenka įdėti, tuo geresni rezultatai pasiekiami.

Kokį geriausią karjeros patarimą esi gavusi?

Didžiausias stimulas kurti - draugų ir pažįstamų palaikymas ir žodžiai "BŪTINAI DARYK!"Netrukus laukite ir antrojo rinkinio su idėjomis jūsų šventiniam stalui!


KAS AŠ?

Photo%2018-12-2018%2C%2012%2004%2008_edi

 

Ramunė Tumasonytė

Skanaus gyvenimo fanė ir turinio agentūros IF_Agency įkūrėja.

Ieškau būdų kurti naujas patirtis ir įdomų gyvenimą mažais kasdieniais žingsniais. Kalbu apie gyvenimą miesto rutinoje, dalinuosi receptais, fiksuoju kelionių įspūdžius, kviečiu džiaugtis smulkmenomis ir praskaidrinti dienas puošiant savo aplinką. Apžvelgiu stilingas idėjas namams ir spintai.

Kviečiu atrasti kartu!

 

NAUJAUSI ĮRAŠAI