Red Velvet torto svajaIkoniškasis, šiuolaikinių Instagram damų numylėtasis Red Velvet arba Raudonasis Velvetas - tortas, kuris konditerijos istorijoje mena net 19 amžių. Itin populiarus JAV, paskutiniausiais metais itin išpopuliarėjęs Instagram, tačiau dar vis retai aptinkamas desertinėse Lietuvoje.

Kodėl gi jis raudonas? Todėl, kad prekybininkas iš Teksaso norėjo parduoti daugiau maistinių dažų.

Koks gi jo skonis? Čia susitinka ir puikiai dera sodrus šokolado biskvitas ir vanilinis sūrio kremas.

Pagaminti jį - netikėtai nesudėtinga! Tačiau gamybai prireiks nei daug nei mažai - kelių dienų pasiruošimo.


Ką svarbu žinoti prieš pradedant gaminti?

 • Visi naudojami ingridientai turi būti kambario temperatūros - taip jie bus reikiamos struktūros ir tinkamai susimaišys.

 • Rekomenduoju biskvitą pasiruošti dieną prieš sutepant tortą, kad spėtų atvėsti. Patį tortą galima valgyti iš karto sutepus, tačiau jis visada gardesnis dieną palaikytas šaldytuve. Todėl geriausia pradėti gaminti tortą 2-3 dienas prieš laukiamą progą.

 • Naudokite kvietinius miltus, skirtus tortų gamybai. Aukščiausios rūšies, ženklinti 550 C puikiai tiks - jie purūs, balti.

 • Naudokite nesaldintą natūralią kakavą. Nesaldinta kakava suteiks sodresnio šokolado skonio, o saldumo torte pakaks iš kitų ingridientų.

 • Bene pagrindinė priežastis, kodėl Red Velvet pasižymi burnoje tirpstančia struktūra yra sviesto suteiktas purumas biskvitui. Rekomenduoju nekeisti sviesto aliejumi, naudoti kuo natūralesnį - 82%, venkite riebalų mišinių.

 • Pasukos būtinos - jos ne tik suteikia ryškesnį skonį, bet ir suaktyvina kepimo miltelius, kad biskvito tešla tinkamai iškiltų.

 • Rekomenduoju rinktis neplaktą Philladelphia tepamą sūrį, jis kiek standesnis.


Biskvitui reikės:

 • 3 (345 g) puodeliai tortui skirtų kvietinių miltų

 • 1 arbatinis šaukštelis kepimo miltelių

 • 2 valgomieji šaukštai nesaldintos kakavos miltelių

 • 1/2 arbatinio šaukštelio druskos

 • 1/2 puodelio (115g) nesaldinto kambario temperatūros sviesto

 • 2 puodeliai (400g) granuliuoto cukraus

 • 1 puodelis (240 ml) augalinio aliejaus

 • 4 dideli kiaušiniai, kambario temperatūros

 • 22 ml skysto vanilės ekstrakto

 • 1 valgomasis šaukštas baltojo vyno acto

 • 40 g maistinių dažų (naudojant gelinius DR. OETKER)

 • 1 puodelis (240 ml) pasukų, kambario temperatūros

Kremui reikės:

 • 450 g natūralaus(be priedų) Philladelphia sūrio, kambario temperatūros

 • 1/2 puodelio (115g) nesaldinto sviesto, kambario temperatūros

 • 4 puodeliai (480g) konditerinio cukraus

 • 2-3 valgomojo šaukšto grietinėlės

 • 2 valgomieji šaukštai vanilės ekstrakto


Ruošiame biskvitą:

Sumaišome miltus, kepimo miltelius, kakavos pudrą, druską. Padėkite į šalį.

Maišytuve plakime kambario temperatūros sviestą apie 1 minutę (dideliu galingumu). Suberkime į sviestą cukrų ir dideliu greičiu plakime 2 minutes - kol ingridientai susimaišys. Supilkite aliejų ir plakite dar 2 min. Tekstūra gali atrodyti sukrentanti dalimis, nevientisa - tačiau tai normalu.

Į mišinį supilkite 4 kiaušinių trynius ir vanilę. Dabar plakite vidutiniu intensyvumu, kol viskas susimaišo. Įpilkite vyno actą ir valgomuosius dažus dalimis - įpylę šiek tiek pamaišykite ir stebėkite, kokią spalvą įgauna tešla ir pagal norimą spalvą dėkite dažų papildomai (reiktų vadovautis ir jūsų naudojamų dažų pakuotės instrukcija, kad jų nepadaugintumėte - atkreipkite dėmesį į maksimalų kiekį jūsų turimam tešlos kiekiui).

Trimis dalimis įpilkite į paruoštą tešlą sausus ingridientus (miltų mišinį) ir pasukas. Maišykite mažu greičiu. Nemaišykite per daug - pakanka, kad ingriedientai susimaišytų, tačiau nesusiplaktų. Atskirame inde suplakite kiaušinių baltymus, kurie liko iš anksčiau. Plakite iki putų ir atsargiai šaukštu įmaišykite į pagamintą tešlos mišinį. Pabaigus tešloje galite pastebėti sviesto gabalėlių ar netolygumų - tai normalu, tekstūra neturi būti vienalytė kaip padažas, kepant šios detalės ištirps ir suteiks tortui purumo, ,,kempinės" tekstūros.

Visą paruoštą tešlą supilame į kepimo skardą ar skardas, jos turėtų būti užpildytos 2/3 - ne iki pat viršaus, nes biskvitas kepdamas iškils. Kepti reikia 170 C įkaitusioje orkaitėje apie 30 minučių (jei naudojate 26 cm skersmens skardą, jei naudojate siauresnę ir aukštesnę - prireiks 45 ar net 60 min). Ar tešla iškepė patikrinkite sausu dantų krapštuku ar mediniu iešmeliu - jei įsmeigus į biskvito vidurį ištraukėte visai sausą pagaliuką - jūsų biskvitas iškepęs. Reiktų vengti šį biskvitą perkaitinti, nes jis išdžius - todėl jei pastebite, kad jūsų orkaitėje su jūsų formomis reikia kepti ilgiau, dažnai (kas 5 ar 10 min) tikrinkite ar neiškepė, nepalikite pusvalandžiui sausėti.) Šis tortas pasižymi itin drėgna, sultinga tekstūra ir būtent todėl jis toks gardus :)

Iškepusius biskvitus reiktų laikyti pilnai ataušti ir nusėsti - pakilę kepimo metu jie kiek sukris, tai visiškai normalu. Kaip ir minėjau pradžioje, gerai palikti šį biskvitą ataušti parai. Nebūtina laikyti šaldytuve, pakaktų uždengti dangčiu ar audiniu.Gaminame kremą:

Pirmiausia maišytuve vidutiniu intensyvumu suplakite sūrio kremą su sviestu (abu kambario temperatūros), apie 2 min. Įpilkite konditerinį cukrų ir du valgomuosius šaukštus grietinėlės. Suplakite. Įpilkite vanilės ir jei matote, kad kremas per tirštas, galite įmaišyti dar šauktą grietinėlės - pats kremas turėtų būti pakankamai standus, kad juo galėtumėte aptepti torto šonus, todėl per daug nesuskystinkite. Paragaukite kremo - jei jis atrodo per saldus, įberkite žiupsnelį druskos. Baigtą kremą rekomenduojama palaikyti šaldytuve bent kelias valandas, kad jis sustandėtų, tačiau jį galima ir nelaukus naudoti formuojant tortą.


Formuojame tortą:

Duonai skirtu peiliu (su dantukais) arba specialiai biskvito pjaustymui skirta vielele supjaustykite savo biskvitą - pirmiausia sulyginame viršų, kuris gali būti nevienodai iškilęs, nupjaudami lygiai bikvito paviršių. Tai, ką nupjovėte, atidėkite ir rankomis sutrupinkite atskirame inde - šiuos trupinius naudosime torto puošimui.

Biskvitą padalinkite į 2 ar 3 vienodo aukščio dalis. Ant biskvito pagrindo gausiai tepkite pagaminto sūrio kremo, dėkite kitą biskvito sluoksnį, taip sluoksniuokite kol sudėsite visus torto aukštus. Viršutinį biskvitą ir torto šonus taip pat aptepkite visu likusiu kremu. Sutrupintus biskvito gabalėlius rankomis klijuokite ant torto šonų, išteptų kremu. Likus trupinių, jais galite papuošti ir torto viršų.

Palikite susigerti kambario temperatūroje ar šaldytuve. Taip laikyti galima iki 3 dienų.KAS AŠ?

Photo%2018-12-2018%2C%2012%2004%2008_edi

 

Ramunė Tumasonytė

Skanaus gyvenimo fanė ir turinio agentūros IF_Agency įkūrėja.

Ieškau būdų kurti naujas patirtis ir įdomų gyvenimą mažais kasdieniais žingsniais. Kalbu apie gyvenimą miesto rutinoje, dalinuosi receptais, fiksuoju kelionių įspūdžius, kviečiu džiaugtis smulkmenomis ir praskaidrinti dienas puošiant savo aplinką. Apžvelgiu stilingas idėjas namams ir spintai.

Kviečiu atrasti kartu!

 

NAUJAUSI ĮRAŠAI