Pusryčiai su Alyvų žiedais: Aviečių ir avižų smūtisVaisių kokteilių ir žiedų sezonas ATIDARYTAS!

Norisi žiedais mėgautis ne tik išėjus į lauką, todėl skiname pirmąsias pražydusias alyvų šakas ir gaminame naminius trintų vaisių kokteilius. Kodėl nepabandžius kokteilių su gėlių žiedais? Taip, dalis gėlių žiedų yra valgomi ir patiekalams naudojami tiek dekoro, tiek gydomaisiais tikslais.

Iš Balkanų kraštų kilęs augalas vertinamas kaip stiprus antiseptikas, malšina skausmą, mažina karščiavimą, skatina prakaitavimą, varo šlapimą.

Natūraliojoje medicinoje naudojami ne tik lelijų žiedai, bet ir pumpurai bei lapai, kuriuose yra eterinių aliejų, farnezolio ir sinigrino. Žaliavos negalima džiovinti saulėtoje ir gerai vėdinamoje patalpoje. Džiovintos alyvos gali būti laikomos popieriniuose arba drobiniuose maišeliuose iki 2 metų.

Alyvos yra antiseptikas, todėl jos gali pagreitinti negilių odos žaizdų, nudegimų gijimą. Pirmiausiai žaizdą reikia išvalyti, paskui uždėti švarų alyvos lapą ir aprišti steriliu tvarsčiu. Lapus keisti 3 – 5 kartus per dieną pirmąsias dvi dienas. Vėliau užtenka pakeisti du kartus per dieną – rytą ir vakarą.

Alyvos naudingos moterų sveikatai. Jos gali palengvinti menstruacijas. Liaudies medicinos žinovai pataria šaukštelį alyvų sėklų užpilti 240 ml vandens ir virti ant mažos ugnies apie 20 minučių. paskui nukošti ir gerti po 120 ml du kartus per dieną. Šiuo nuoviru rekomenduojama gydytis dvi savaites.

Senovėje žmonės verdančiu vandeniu užpiltas alyvas naudojo gydyti skrandžio ligoms, dusuliui, astmai, peršalimui, kosuliui, uždegimams, inkstų ligoms, kokliušui, diabetui ir net tuberkuliozei. Nors moderni medicina tokio gydymo būdo nepripažįsta, tada tai buvo bene vienintelis gydymo būdas. Alyvų poveikis gana stiprus, todėl būtina daryti tarpus tarp jų nuoviro vartojimo. Pavyzdžiui, vartojus alyvų nuovirą 10 dienų, paskui padaryti savaitės trukmės pertrauką. Išoriškai naudojant alyvų ekstraktą įtrynimams ir kompresams pertraukos daryti nėra būtina.

Kaip ir visi augalai, taip ir alyvos tinka ne visiems žmonėms. Prieš pradedant naudoti vaistinius augalus reiktų pasikonsultuoti su gydytoju.

Kviečiu paskanauti puikaus tiršto ir sotaus pusryčių kokteilio su alyvų žiedais!


AVIEČIŲ IR AVIŽŲ KOKTEILIO SU ALYVŲ ŽIEDAIS RECEPTAS:

1 bananas

1/2 stiklinės kokosų pieno

100g avižų, mirkytų vandenyje per naktį

sauja šaldytų aviečių

migdolų dražė

alyvų žiedų

Visus ingridientus dedame į virtuvinio kombaino trintuvę ir suplakame iki vientisos masės. Kokteilis bus vėsus, jei avietes naudosite tiesiai iš šaldymo kameros, papildomo ledo šaldymui nereikės.

Avižas visą naktį mirkiau vandenyje (overnight oats) santykiu 100 g avižų, 200 ml vandens.

SKANAUS!


#receptas #smūtis #avietės #gėrimas #kokteilis #pusryčiai #maistas

KAS AŠ?

Photo%2018-12-2018%2C%2012%2004%2008_edi

 

Ramunė Tumasonytė

Skanaus gyvenimo fanė ir turinio agentūros IF_Agency įkūrėja.

Ieškau būdų kurti naujas patirtis ir įdomų gyvenimą mažais kasdieniais žingsniais. Kalbu apie gyvenimą miesto rutinoje, dalinuosi receptais, fiksuoju kelionių įspūdžius, kviečiu džiaugtis smulkmenomis ir praskaidrinti dienas puošiant savo aplinką. Apžvelgiu stilingas idėjas namams ir spintai.

Kviečiu atrasti kartu!

 

NAUJAUSI ĮRAŠAI