Damų Šventė: Sutinkant vakarą baltaiNuotraukos © Ramune Tumasonyte

Nedaug yra progų sau susiorganizuoti staigmeną, tiesa? Būtent tai daro Diner en Blanc tokia ypatinga švente. Gražūs pasipuošę žmonės, išsišiepę iki begalybės. Žinantys, ką gardaus skanaus iš savo pikniko krepšelio, tačiau dar nežinantys, kur statysis stalą vos už 15 minučių.

Renginio lokacija - visada staigmena. Žinoma, baltąją vakarienę galima susiorganizuoti su šaunia draugų kompanija ir atidžiai pasidekoruojant stalą ant ežero liepto. Ar nuošalioje pakrantėje. Tačiau kiek progų turėsite vakarieniauti Katedros aikštėje? Ir dar su minia laimingų žmonių, kurie kuria masinį džiaugsmo burbulą? Šių metų renginyje, kaip teigia organizatoriai, dalyvavo net 1000 svečių.

Po trumputės pertraukėlės šią vasarą baltai palydėjau ir aš. Mano ankstesni įspūdžiai - pernai metų įraše. O ko reiktų nepamiršti ruošiantis kitiems metams?


Nuotraukos © Ramune Tumasonyte

Priešistorė

„Le Diner en Blanc“ į Vilnių atkeliavo iš Paryžiaus. Pirmą kartą vakarienę kartu su bičiulių būriu surengė prancūzas François Pasquier 1988-aisiais Paryžiuje, o šiuo metu „Diner en Blanc“ kiekvienais metais dalyvauja jau apie 15 000 žmonių. Vakarienė vyko prestižinėse Prancūzijos sostinės vietose: ant Menų tilto (Ponts des Arts), prie Eifelio bokšto, prie Luvro piramidės, prestižinėse Trokadero ir Vandomo aikštėse, Versalio rūmuose, Dievo Motinos katedros (Notre-Dame) aikštėje, aplink Triumfo arką, Eliziejaus laukuose, o praėjusiais metais ir Santarvės aikštėje (Place de la Concorde). Paryžiaus policijos prefektūra į šį spontanišką ir didžiulį renginį žiūri tolerantiškai ir netgi jam simpatizuoja.


Nuotraukos © Ramune Tumasonyte

Maistas

Vakarienę galite užsisakyti iš organizatorių, taip ir mes darėme pirmaisiais metais. Tačiau susiruošti užkandžių nėra taip sudėtinga ir patiems. Svarbiausias patarimas - maisto tikrai nereikia per daug. Pasiimkite kelias nedideles lėkštutes ir imkite užkandžių tik tiek, kiek tilps jose paserviruoti. Siūlau atkriepti dėmesį, kad šventės metu gali būti labai karšta diena, todėl geriau vengti greitai gendančių produktų ar skystų padažų, kurie gali išsilieti jūsų pikniko krepšyje. Visada gardu paskanauti alyvuogių, vytinto kumpio, vynuogių. Lavašo suktinukai ar sushi - vakarienė, kuria paprasta dalintis ir ji dailiai puošia stalą.

Žvakės

Imant žvakes, prigriebkite ir joms užuovėją nuo sūkurių. Geriausia, jei žvakės degs stiklo indeliuose, o ne atvira liepsna.

Ką visi pamiršta

Šiukšlių maišas, degtukai žvakėms, vyno atidarytuvas. Ir servetėlės. Gerai ir drėgnos, ir sausos.

Gėlės

Gėlės kuria atmosferą, nors vienas žiedas ant stalo - džiugins akį ir glostys širdį!

Pledukas vakarui

Dažnai neįvertinamas, bet labai naudingas nusileidus saulei!

Indai ir įrankiai

Renginio taisyklės draudžia naudoti vienkartinius įrankius bei indus, todėl pasinaudokite proga ištraukti tuos šventinius, kuriuos retai naudojate (įskaitant ir staltiesę) - proga tam pati tinkamiausia! Pagalvokite ir apie tai, kad po renginio išteptus indus reikės tinkamai supakuoti ir pargabenti namo (tam puikiai pasitarnauja drėgnos servetėlės!).

Palengvina gyvenimą

Ratukai, kuriais galima atsivežti stalą ir kėdes. Taip, tai tie, kuriuos naudoja pavargusios močiutės. Dėkosi likimui, kad apie tokius pagalvojai.

Avalynė

Dailūs balti ar NUDE aukštakulniai. Jei tokių neturi - tau gyvenimas bus tik lengvesnis. Kelionė po senamiesčio grindinį - taip pat. Jei dar norėsi pasišokti prie gyvai atliekamos muzikos scenos - suprasi, kodėl patariu lygiapadžius pasiimti kaip atsargą bet kokiu atveju!

Gera nuotaika

Ne visada ji su Tavimi, tačiau išsirinkus dailią baltą suknelę nesunku save įkalbėti nusišypsoti. Nepamiršk gardžių kvapalų ir pilnai pakrauto telefono - fotografuoti tikrai bus ką!

Dar kelio detalės nebuvusiems:

Renginyje galima dalyvauti tik užsiregistravus ir sumokėjus dalyvio mokestį. Mokestis siekia 18 Eur.

Apranga nuo galvos iki kojų privalo būti balta.

Kėdes, skatiuką ir viską, kas ant jo reikia atsinešti patiems, kėdės privalo būti baltos ar aptrauktos baltu audiniu. Stalas uždengiamas balta staltiese.

Šventės trukmė - 18:00-23:00.

Sekite renginio naujienas:

https://vilnius.dinerenblanc.com

Nuotraukos © Ramune Tumasonyte


Nuotraukos © Ramune Tumasonyte


Nuotraukos © Ramune Tumasonyte


Nuotraukos © Ramune Tumasonyte


Nuotraukos © Ramune Tumasonyte


Nuotraukos © Ramune Tumasonyte


Nuotraukos © Ramune Tumasonyte


Nuotraukos © Ramune Tumasonyte


Nuotraukos © Ramune Tumasonyte


Nuotraukos © Ramune Tumasonyte


Nuotraukos © Ramune Tumasonyte


Nuotraukos © Ramune Tumasonyte


Nuotraukos © Ramune Tumasonyte


Nuotraukos © Ramune Tumasonyte


Nuotraukos © Ramune Tumasonyte

#vilnius #dinerenblanc #dinerenblancvilnius #balta #vakariene #vakarienebaltai

KAS AŠ?

Photo%2018-12-2018%2C%2012%2004%2008_edi

 

Ramunė Tumasonytė

Skanaus gyvenimo fanė ir turinio agentūros IF_Agency įkūrėja.

Ieškau būdų kurti naujas patirtis ir įdomų gyvenimą mažais kasdieniais žingsniais. Kalbu apie gyvenimą miesto rutinoje, dalinuosi receptais, fiksuoju kelionių įspūdžius, kviečiu džiaugtis smulkmenomis ir praskaidrinti dienas puošiant savo aplinką. Apžvelgiu stilingas idėjas namams ir spintai.

Kviečiu atrasti kartu!

 

NAUJAUSI ĮRAŠAI