SCANORAMA'17: mano TOP5 repertuaras


Švęsdamas 15-ąjį jubiliejų šiandien startuoja Europos šalių kino forumas „Scanorama“, kuriame kasmet pristatoma daugiau nei 100 kino juostų. Ne pirmą kartą renkuosi, ką gi pasižiūrėti ir dalinuosi savo TOP5 repertuaro filmais (ankstesniųjų metų rekomendacijos Industry Files apžvalgoje), kuriuos mano manymu verta pamatyti. Kokie gi filmai paliks didžiausią įspūdį po peržiūros, sužinosime jau netrukus! Linkiu didelio malonumo kino gurmanams!

„Viskas bus gerai“ filmų programoje atrinkti pozityvūs ir gerai nuteikiantys filmai - tai be jokios abejonės mano mylimiausia šių metų rubrika. Nes kine, kaip ir daugelyje mūsų gyvenimo sričių trūksta pozityviojo turinio. To, kuris skatintų fokusuotis ne į problemas, o į sprendimus. Ne veltui net 2 iš TOP5 filmų - būtent iš šios programos.

Pačių organizatorių išskiriama ir rekomenduojama programa ,,Galvok ką nori", kur surinktos kitokios juostos. Kurių kurėjai stengiasi rasti ir atrasti savo kino kalbą, atsispirti nuo tradicinėmis laikomų temų, raiškos priemonių. Mano dėmesį patraukė ir kino juosta iš šios programos ,,Keisti paukščiai".

VASARA, 1993

SUMMER, 1933


Kodėl noriu jį išvysti

Mane visada žavi vaikų ir jaunųjų pradedančių talentų vaidyba. Ji tiesiog kitokia.. Labiau įkvepianti, labiau įtikinanti, natūralesnė. Ir komandoms visada sunkiau kurti, kai tenka pasitelkti jaunuolius į pagalbą. Taip pat ne mažiau svarbu tai, kad pasakojama apie vasaros įvykius, kurios jau spėjau pasiilgti.

Aprašymas

1993-iųjų vasara Ispanijoje. Po ankstyvos motinos mirties šešiametė Frida atsikrausto pas tetos šeimą Katalonijos provincijoje. Jauna pora rūpinasi ja kaip savo vaiku, o jų mažametė dukra Fridą laiko vyresne sese. Tačiau pačiai Fridai sunkiau sekasi priimti naujo gyvenimo taisykles. Tai jautri ir įžvalgi drama, panardinanti žiūrovus tiesiai į vaikystę, kur juokas ir lengvabūdiškumas eina koja kojon su baimėmis ir ašaromis.

Festivaliai

Berlyno kino festivalyje – geriausias debiutas, didysis žiuri prizas „Generation Kplius“ programoje.

IMDB

KEPĖJAS

THE CAKEMAKER


Kodėl noriu jį išvysti

Juk jis - apie maistą. Apie maistą Izraelyje. Apie maistą, kurį Izraelyje, kurį ruošia jaunas, įsimylėjęs vyras. Tai, kad vos prieš mėnesį lankiausi Izraelyje neabejotinai įtakoja mano susidomėjimą šiuo kūriniu.

Aprašymas

Po mylimojo mirties Tomas atvyksta į Izraelį – žuvusio Orano gimtinę. Vyro našlė nepatikliai žvelgia į vokiečių kilmės atvykėlį, bet įdarbina jį savo kavinėje. Moteris pajunta prielankumą sielvarto palaužtam svetimšaliui, neįtardama, kad jie abu gedi to paties asmens. Subtili drama atskleidžia meilės pustonius ir gilaus jausmo jėgą.

Festivaliai

Karlovy Vary International Film Festival – Special Jury Award.

IMDB

MEISTRAS

THE MAN


Kodėl noriu jį išvysti

Pirmiausia, labai pasiilgau Danų kalbos po 3 metų gyvenimo Danijoje. Antra, šiandien tirkai aktuali susireikšminimo tema, kuri šiame filme puikiai atskleidžiama pasakojant apie tėvo ir sūnaus santykius, kuriuose iš pažiūros egocentriškumas ir susireikšminimas negalėtų egzistuoti. Tikiuosi puikios humoro dozės.

Aprašymas

Simonas – ekscentriškas tarptautinio masto menininkas, griežtai vadovaujantis nuosavai studijai. Jo gyvenime nieko netrūksta, kol netikėtai neatsiranda sūnus Kasperas. Pasirodo, jis yra gerai žinomas grafičių menininkas. Staiga visas meno bendruomenės dėmesys atitenka jam.

Festivaliai

Roterdamo tarptautinis kino festivalis – programa „Voices“.

IMDB

TU IŠNYKSTI

YOU DISAPPEAR


Kodėl noriu jį išvysti

Dar vienas danų kūrinys. Ne pirmus metus esu aktorės Trine Dyrholm gerbėja. Bene mėgstamiausia jos kino juosta - Love Is All You Need. Ši juosta vilioja intriga, ar galima ir kokiomis aplinkybėmis, iš esmės pakeisti požiūrį į artimą žmogų.

Aprašymas

Mija aklai tiki savo patraukliu charizmatišku vyru Frederiku, net ir tada, kai jis sėdi teismo salėje, kaltinamas nusavinęs mokyklos pinigus. Beatodairiškai ieškodama tiesos, Mija vis giliau grimzta į abejones, ar pažįsta žmogų, su kuriuo dalijasi gyvenimu. „Tu išnyksti“ – ilgai lauktas pripažinto režisieriaus darbas, apmąstantis žmogaus tapatybę ir poelgių motyvus.

Festivaliai

Toronto kino festivalis

IMDB

KEISTI PAUKŠČIAI

STRANGE BIRDS


Kodėl noriu jį išvysti

Filmo veiksmas vyksta Paryžiuje, meilės mieste, o pagrindinė herojė sparčiai artėja prie trisdešimtmečio slenksčio, tačiau neketina atsikratyti svajingo gyvenimo būdo. Ko gero, lengvai galiu save įsivaizduoti jos vietoje.

Aprašymas

Mavi – 27 metų svajotoja, neseniai atsikrausčiusi gyventi į Paryžių. Vieną dieną ji netyčia susipažįsta su 76-erių antikvarinio knygyno savininku Žoržu. Jis – visiška Mavi priešingybė, ir vis dėlto, šis tas juos traukia vieną prie kito. Tarsi šių neįprastų santykių būtų negana, Žoržą pradeda persekioti seni priešai, o iš dangaus ima kristi paukščiai. Tai filmas, kuriame žavinga prancūziška romantika vienodai lengvai derinama su detektyvo elementais ir absurdišku humoru.

Festivaliai

Berlyno kino festivalis – programa „Forum“

IMDB

Scanorama vyks lapkričio 9-19 d. Vilniuje, 16-26 d. Kaune, 17-23 d. Klaipėdoje, 23-26 d. Šiauliuose.

SaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSave

#scanorama #kinofestivalis #vilnius #europossaliukinoforumas #kinomanai #kinojuosta #filmas #filmai #kinocentre #vingiskinocentras #skalvija

KAS AŠ?

Photo%2018-12-2018%2C%2012%2004%2008_edi

 

Ramunė Tumasonytė

Skanaus gyvenimo fanė ir turinio agentūros IF_Agency įkūrėja.

Ieškau būdų kurti naujas patirtis ir įdomų gyvenimą mažais kasdieniais žingsniais. Kalbu apie gyvenimą miesto rutinoje, dalinuosi receptais, fiksuoju kelionių įspūdžius, kviečiu džiaugtis smulkmenomis ir praskaidrinti dienas puošiant savo aplinką. Apžvelgiu stilingas idėjas namams ir spintai.

Kviečiu atrasti kartu!

 

NAUJAUSI ĮRAŠAI