Kas buvo Elizabeth Arden ir kokia legendinių produktų istorija?Elizabeth Arden - moteris, kuri sukūrė Amerikos grožio salonų standartą, viena pirmųjų moterų grožio industrijoje ir gudri pardavėja, kuri anksti suprato vitrinų dekoravimo galią.

Kosmetikos pasaulyje tuo laikotarpiu viešpatavo trys grožio industrijos karalienės: Elizabeth Arden, Helen Rubinstein ir Estee Lauder. Visos jos išgarsėjo savo kurtais kremais.

Florence Nightingale Graham (toks tikrasis Elizabeth Arden kūrėjos vardas) besidarbuojant sesele kilo idėja panaudoti nudegimų deginimui skirtus kremus, tepalus ir grožio puoselėjimui. Gimusi Kanadoje, perkopus trisdešimtmetį ji atvyko į Niujorką, kurį užkariauti jai pavyko visai netrukus.

Ji dirbo ir farmacijos įmonėse, kur turėjo galimybę prieiti prie laboratorijų, ir grožio salone, kur išmoko daryti tobulą veido masažą.


Photo by Alan Fisher

1909-aisiais Florence su partnere Elizabeth Hubbard įkūrė pirmąjį saloną – „Red Door“ garsiojoje Niujorko Penktojoje aveniu. Su partnere išsiskyrė vos po 9 mėnesių, dėl tarpusavio nesutarimų, tačiau Elizabeth vardas visiems laikams liko kompanijos pavadinime.

Iki šių dienų Elizabeth Arden simbolis - raudonos durys, kurias pirmojo salono fasade raudonais dažais nudažė pati Florence. Ji siekė, kad salonas būtų pastebimas vienoje pagrindinių Niujorko gatvių ir tai buvo pigi idėja išsiskirti kaiminystėje.

Norėdama plėstis, Florence tobulintis vyko į patį Paryžių ir iš jo grįžo sukūrusi įvairių atspalvių savo kurtų veido pudrų. Tuo laiku makiažas nebuvo moterų kasdienybė, todėl nebuvo ir atspalvių pasiūlos, dažniausiai aktoriams, artistams prieinama pudra buvo blyški. Elizabeth Arden buvo pirmasis prekinis ženklas Amerikoje, pasiūlęs makiažo paslaugą grožio salone - būtent ji pasiūlė akių makiažą ir sutapatino veido bruožų paryškinimą kaip kasdienį kiekvienos ledi ritualą.

1938-aisiais žurnalas „Fortune“ paskelbė, kad ji uždirba tiek, kiek nėra uždirbusi nė viena kita moteris per JAV istoriją. Elizabeth daugelyje sričių buvo pirma. Ji pirma sukūrė kremą-pudrą, derančią prie veido odos atspalvio. Ji pirma pasiūlė vieno įvaizdžio idėją – kai net nagų spalva priderinama prie viso veido makiažo. Ji pirmoji pradėjo sukti reklaminius savo gaminių klipus kino teatruose. Ji net sukūrė lūpų dažus karinėse pajėgose tarnaujančioms moterims – tokius, kurie derėtų prie karinių uniformų.


Florence sulaukusi beveik 90-ties nesiruošė perleisti kompanijos suplanuotam paveldėtojui (vyro ir vaikų tuo metu neturėjo), todėl po jos mirties turtas buvo išskirstytas sesei, dukterėčiai, o norint sumokėti paveldėjimo mokesčius kompaniją buvo būtina parduoti. Taip kompaniją nuo 1971-ųjų pirko ir perpardavė ne viena įmonė. Šiandien Elizabeth Arden priklauso amerikiečių kompanijai Revlon, kuri įsigijo didžiąją dalį akcijų 2016-aisiais.

Susipažinti su šios ypatingos moters ir jos konkurentės gyvenimo, kūrybos ir konkuravimo istorija rekomenduoju knygoje War Paint: Madame Helena Rubinstein and Miss Elizabeth Arden: Their Lives, Their Times, Their Rivalry

Kokie tie legendiniai produktai?


Pirmiausia, tai raudoni lūpdažniai, kaip ir raudonosios salono durys tapę prekinio ženklo simboliu.

Matiniai lūpų dažai nesausina ir netraukia lūpų, nesubėga. Pakuotė patogi ir saugi naudoti, norėtųsi tik kiek daugiau skirtingų raudonų tonų (šiltų ir šaltesnių variacijų).

EIGHT HOUR® CREAM SKIN PROTECTANT (FRAGRANCE FREE)


Rekomenduoju bekvapę versiją, kuri turi šiek tiek ingridientų kvapo, tačiau nėra aromatizuota. Kavpnioji versija yra gan aštraus žolelių kvapo, kuris gali nepatikti.

Kremas - universalus, galima tuo maitinti išsausėjusias, sušąlusias, suskeldėjusias rankas ar saulėje nukepusius pečius, siekiant suminkštinti kulnų odą ar tiesiog norint gausiai pamaitinti, nuraminti veido odą. Kremo pakanka nedidelio kiekio, konsistencija tiršta, o poveikis labai primena Neutrogena rankų kremus - sunkūs, rimtai maitinantys. Pasak gamintojų, šis legendinis aštuonių valandų kremas gydo vabzdžių įkandimus, regeneruoją odą po nudegimų ir kitų traumų. Tobula priemonė po depiliacijos. Todėl jis greičiausiai ras vietą ne kosmetinėje, o vaistinėlėje. Kiekvienai dienai veido priežiūrai man pasirodė tikrai per sunkus (nebent turite itin sausą odą).

Kristianoje šiuo metu jam taikoma nuolaida.

Net-a-porter.com

EIGHT HOUR LIP PROTECTANT


Tos pačios serijos lūpų balzamas, puikiai maitinantis ir apsaugantis lūpas. Ypatingai ilgai išlieka dėl tirštesnės tekstūros, labai aktualus būtent dabar, kai už lango spaudžia šaltukas. Turi SPF 15, todėl pravers ir paplūdimyje.

Kristianoje šiuo metu jam taikoma nuolaida.

Net-a-Porter.com

Nordstrom.com

ADVANCED CERAMIDE CAPSULES


Superinė priemonė - dozuotas keramidų serumas. Visiškai fantastinė, iš karto akivaizdų poveikį suteikianti priemonė, kurios tikslas - papildyti odą keramidais. Keramidai yra mūsų odos statomoji medžiaga, metams bėgant jos ima mažėti, todėl oda praranda elastingumą, šviesina odą, skaistina.

Man patiko, kad norint įmaitinti visą kapsulės kiekį iš tiesų reikia skirti kelias minutes veido, kaklo zonos masažui ir tai gera rutina - malonu jausti, kaip priemonė įsigeria ir kaip oda sušyla. Šį aliejuką kaip tik rekomenduojama pirmiausia paskleisti delnuose (nebijant, kad priemonės pritrūks veidui), sušildyti kūno temperatūra ir tuomet dengti ant veido.

Tokios kapsulės yra dozuojamos veidui ir paakiams/kaklui atskirai, t.y. veidui skirtos kapsulės didesnio tūrio.

Šis produktas mane sužavėlo labiausiai.

Veidui:

Net-a-Porter.com

Nordstrom.com

Paakiams:

Nordstrom.com

CERAMIDE LIFT AND FIRM DAY CREAM SPF 30


Alternatyvi arba papildoma priemonė - keramidu prisotintas dieninis kremas, kuris taip pat saugo nuo saulės. Kremo tekstūra lengva, įsigeria greitai, tačiau asmeniškai aš rinkčiausi serumo kapsules, kurios intensyviau maitins odą ir duos efektyvesnį rezultatą. Lyginant su kremo kaina taip pat iš koncentruotų kapsulių išgausite daugiau naudos - kadangi kiekviena dozė uždara, joje be koncervantų ilgai išsilaiko aktyviosios medžiagos.

Nordstrom.com

SUPERSTAR RENEWAL BOOSTERTekstūra, poveikiu ir pojūčiu atstoja primer'į - tačiau pasak kūrėjų, jį reiktų tepti ant veido prieš serumą ir veido kremą. Dažniausiai primeris dengiamas po serumų. Nuo įprasto primer'io skiriasi ir tuo, kad jis ne kosmetiškai sulygina odą, bet ją prisotina medžiagomis, kurios skatina odą pačią atsistatyti. Ši priemonė yra laimėjusi apdovanojimą už inovatyvumą. Skirta naudoti ir ryte, ir vakare, kiekvieno tipo odai.

Sudėtyje - probiotikai, linų sėmenys ir jūros pankolis.

Elizabeth Arden puslapyje - virš 100 teigiamų atsiliepimų, todėl verta pamėginti, tik nesitikėkite rezultatų per naktį. Kitaip nei Ceramide kapsulės, ši priemonė veikia palaipsniui, atstatydama natūralias odos gynybines funkcijas, kad poveikis būtų maksimalus reiktų derinti su sveika ir pilnaverte mityba bei priežiūra.

Net-a-Porter.com

WHITE TEA HAND CREAM


Viena žinomiausių - Green Tea - parfumuota kremų, parfumuoto vandens linija buvo papildyta ir švelnesniu, baltosios arbatos kvapu. Klasikinis greitai įsigeriantis lengvos tekstūros kremas, kurio išskirtinumą pajutau tik kvape - jis tikrai intensyvus, primena citrusus ir lelijų žiedų kvapą. Patiks ne visiems.SaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSave

#elizabetharden #kosmetika #kosmetikos #kremas #atsiliepimai #serumas #veidoprieziura

KAS AŠ?

Photo%2018-12-2018%2C%2012%2004%2008_edi

 

Ramunė Tumasonytė

Skanaus gyvenimo fanė ir turinio agentūros IF_Agency įkūrėja.

Ieškau būdų kurti naujas patirtis ir įdomų gyvenimą mažais kasdieniais žingsniais. Kalbu apie gyvenimą miesto rutinoje, dalinuosi receptais, fiksuoju kelionių įspūdžius, kviečiu džiaugtis smulkmenomis ir praskaidrinti dienas puošiant savo aplinką. Apžvelgiu stilingas idėjas namams ir spintai.

Kviečiu atrasti kartu!

 

NAUJAUSI ĮRAŠAI