Lengvai raustelėję moters skruostai – žavu ir moteriška?Nuotrauka © Ramune Tumasonyte

Raustantys skruostai ir žemyn šiek tiek nudelbtas žvilgsnis, spindinčios akys - visa tai paminėjus nė mintis nekyla, kad kalbama ne apie moterį. Kokia toji moteris? Galbūt kukli, įsimylėjusi, susigėdusi? Ar visada rausvi skruostai buvo laikomi moters grožio etalonu?


Dažnai šis paveikslas tapatinamas su patrauklumu ir, nesumeluosiu, sveikata. 2009 metais St Andrews Universiteto Škotijoje mokslininkų tyrimo metu apklausos parodė, kad didžioji dalis žmonių paraudusius skruostus laiko geros sveikatos požymiu. Tai pirmiausia siejama su aktyvia, sveika krautojaka ir pakankamu deguonies kiekiu kraujyje.

Tyrimo metu savanorių prašyta nupiešti žmonių veidus ir pavaizduoti juos kiek įmanoma sveikesnius. Pirmiausia piešiniuose raudo skruostai. ,,Dauguma iš patirties žino, kad susirgusio žmogaus veidas išbąla.” - komentuoja tyrėjai. Kadangi mūsų seksualumo suvokimas tiesiogiai siejasi su sveikata ir gyvybingumu, viliokės damos įvaizdis spinduliuoja rausvais skruostais.Blyški žiemos oda ir gaivūs skaistalai - šio pavasario mados šauksmas. Skaistalai, žengę ant pjedės stalo dar praėjusiais metais, toliau sukasi dėmesio centre. Tačiau šis įvaizdis - ne naujiena jau daugelį metų. Skuostikaulių ryškinimas prasidėjo dar tada, kai gimė pats makiažas.

Makiažo eros pradžia
Mergaitės raustančiais skruostais šiandienos kine

Kada raustantys skruostai praneša bėdą?

Kai raustantys žandukai taip idealizuojami, nesunku nepastebėti po kuklios mergaitės įvaizdžiu besislepiančių pavojų.

Jei pastebite, kad rausvi skruostai jūsų nepalieka nė dienos, rausta ir kaista žandai, kakta, smakras, o aplink juos karts nuo karto atsiranda spuogelių ar išryškėja mažų kraujosrūvų (kapiliarų), tikėtina, kad Rosacea - jūsų odos būklę apibūdinantis terminas.

Dar vadinama ,,rožinė” - lėtinis ir progresuojantis odos uždegimas, pasireiškiantis centrinėje veido dalyje – skruostų, smakro ir kaktos zonose. Jo negalima visiškai išgydyti, dažniausiai pats uždegimas ir jo progresavimas yra stipriai įtakojama genetikos, išryškėja ir vyrams (rečiau), ir moterims aplink 30-uosius metus. Odos jautrumą gali stipriai įtakoti gyvenimo būdas, mityba, odos priežiūros rutina.

Beveik pusė rožinės paliestą odą turinčių žmonių pajunta ir akių sausėjimo, galbūt net skausmo patinimo pojūčius.

Nekaltas paraudimas jaunystėje gali tapti rimta problema – tokia eiga nulemta gamtos. Laikui bėgant mūsų oda nuolat pažeidžiama išorinių veiksnių – nervinės galūnėlės darosi ne tokios aktyvios, o jungiamasis audinys – silpnesnis. Dėl šių priežasčių po 30 metų veido rožinė intensyvėja. Jei iš pradžių paraudimas ar kaitimas - tik epizodinis, ilgainiui skruostų srityje oda būna nuolat paraudusi. Išsiplėtusios kraujagyslės jau nebesusitraukia iki normalaus dydžio – matomas kraujagyslių tinklas. Dėl padidėjusio kraujo kiekio odos paviršiuje ji tampa jautresnė ir išsausėja.

Šiemet pirmą kartą Lietuvoje balandis skelbiamas raustančios odos pažinimo mėnesiu!

Kartu su kompanija Bioderma kviečiu apsilankyti tinklalapyje www.raustu.lt ir pažinti raustančią odą, pastebėjus jos požymius kreiptis į profesionalias dermatologes, kurių kontaktus visoje Lietuvoje rasite ten pat projekto tinklalapyje.

Domėkitės, kaip rūpintis raustančia jautria oda, skubėkite suvaldyti odos uždegimo paūmėjimus, o aš jau netrukus pasidalinsiu savo kasdienės kovos su skruostų kaitimu istorija!

Ramunė

#rožinė #raustantysskruostai #jautrioda #odospriežiūra #raustantioda #kapiliarai #Rosacea #grozis #veidoprieziura #rozinesgydymas

KAS AŠ?

Photo%2018-12-2018%2C%2012%2004%2008_edi

 

Ramunė Tumasonytė

Skanaus gyvenimo fanė ir turinio agentūros IF_Agency įkūrėja.

Ieškau būdų kurti naujas patirtis ir įdomų gyvenimą mažais kasdieniais žingsniais. Kalbu apie gyvenimą miesto rutinoje, dalinuosi receptais, fiksuoju kelionių įspūdžius, kviečiu džiaugtis smulkmenomis ir praskaidrinti dienas puošiant savo aplinką. Apžvelgiu stilingas idėjas namams ir spintai.

Kviečiu atrasti kartu!

 

NAUJAUSI ĮRAŠAI