SCANORAMA'18: mano TOP5 repertuarasNuotrauka: Ramune Tumasonyte


Nuotrauka: Ramune Tumasonyte

Lapkritis, prieš pat įsibėgėjant Kalėdinei karštinei manęs laukia dvi didelės šventės. Tiksliau, aš labai jų laukiu! Tai - jau 16-ąjį sezoną ketvirtadienį pradėjusi Scanorama. Tiems, kas labai nori pasikultūrinti, tačiau nežino, kokį filmą pamatyti - siunčiu kelias savo idėjas.

Vakarus leiskime tūriningai - Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 9–26 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Atostogos | Holiday - Danija, Nyderlandai, Švedija


Kodėl noriu jį išvysti

Veiksmas vyksta gerai mums pažįstamoje erdvėje - Turkijos kurorte. Prabanga, meilė, narkotikai, vasaros karštis ir jaunatviškas maksimalizmas - pagrindinių herojų gyvenimas atrodo neleis nuobodžiauti. Filmo pažade įžvelgiu daug sąsajų su šiandienos ,,išsvajotu" gyvenimu ir jo kuriama problematika. Įdomu, kaip šiuos kontrastus režisierė išnarplios debiutuodama pirmąjame ilgametražiniame filme.

Aprašymas

Naivi ir pilna tuštybės Saša atskrenda atostogauti į Turkiją pas savo vaikiną Maiklą. Jis – pavojingas prekeivis narkotikais ir gali duoti jai viską, ką galima įsigyti už pinigus. Tačiau tik tol, kol elgiamasi pagal jo nustatytas taisykles. Drąsus ir šokiruojantis filmas „Atostogos“ – vienas ryškiausių metų debiutų, kuriame smurto apraiškos tampa šiuolaikinės visuomenės atspindžiu.

Festivaliai

Sandanso kino festivalis – tarptautinė konkursinė programa; Tarptautinis festivalis „Naujieji horizontai“ – pagrindinis apdovanojimas

IMDB

Gera širdis | The Good Heart - Danija, Islandija, JAV, Prancūzija, Vokietija


Kodėl noriu jį išvysti

Kontrastai kine visada intriguoja. Kontrastuojančios asmenybės - tik to kartais tereikia, kad filmas taptų filmu. Pasakojime tyrinėjimas vyrų pasaulis, kuris amžiams man, kaip moteriai, bus mėslė. Filmo traileris žada smagių situacijų, IMDB atsiliepimai mini gerą sarkastiško humoro dozę. I am in.

Aprašymas

Jaunas benamis Lukas gyvena po Bruklino tiltu Niujorke. Nusivylęs gyvenimu, vaikinas bando nusižudyti, tačiau jam net ir tai nepavyksta. Atsidūręs ligoninėje, Lukas dalijasi palata su Žaku, senu baro savininku. Vyras neturi šeimos, todėl priglaudžia Luką po savo sparnu ir imasi mokyti tvarkytis bare – vyrų šventovėje, kurioje galioja keistos taisyklės ir savita filosofija.

Festivaliai

Toronto kino festivalis, Geteborgo kino festivalis

IMDB

Tranzitas | Transit - Vokietija, Prancūzija


Kodėl noriu jį išvysti

Šį filmą jau mačiau per Scanorama naujojo sezono atidarymą - įspūdis labai teigiamas, todėl negaliu jo nerekomenduoti. Tiesa, jaučiu, kad trailer'is ir aprašymas pilnai neatskleidžia filmo dinamikos. Pasakojama liūdname istorijos kontekste, bet stebėdamas, kaip kūrėjai rutulioja įvykius negali nesižavėti asmenybėmis, vertybėmis, pamokomis. Jų - ne viena. Filmas ne tik apie skaudžią istoriją, išties, ji tėra fonas, išryškinantis meilės temą. Jame - ir apie žmogiškumą, pasiaukojimą, lankstumą, drąsą pasitikti gyvenimiškus iššūkius.

Sužavėjo Prancūzijos grožis šiame siužete, rekvizitai.

Aprašymas

Georgas – iš koncentracijos stovyklos pabėgęs vokietis, nuo fašistų besislapstantis Paryžiuje. Bet tai trunka neilgai: miestas okupuojamas, prasideda reidai ir valymai, o vienintelė išeitis persekiojamiems pabėgėliams – gauti tranzitinę vizą ir iškeliauti už Atlanto iš Marselio. Tokia galimybė yra, bet Georgui teks ją užsidirbti, perduodant kelis laiškus valdžiai nepalankiam rašytojui į viešbutį. Kurdamas alegoriją į dabartinę Europos situaciją, režisierius Antrąjį pasaulinį karą perkelia į šių dienų Marselį, sukurdamas paslaptingą film-noir istoriją.

Festivaliai

Berlyno tarptautinis kino festivalis – pagrindinis konkursas.

IMDB

Pašėlusios Gastrolės | Los Bando - Norvegija, Švedija


Kodėl noriu jį išvysti

Svajonės. Kas nenori įsikvėpti istorijomis apie svajones? Dažnas iš mūsų paauglystėje pats svajono apie muzikos grupę ir nutrūktgalviškus jos nuotykius. Neslėpsiu, norisi ir pasižvalgyti į aplinką, kuri supa keliaujant automobiliu per Skandinavijos šiaurę. Pagrindiniai aktoriai filme - jauni, todėl tikiuosi pajusti pražystančią vaidybą - tą, kuri gimsta, kiek pridengtama netobulumą.

Aprašymas

Pakeisti roko istoriją ir tapti legendomis – sena Akselio ir Grimo svajonė. Kvietimas pasirodyti Norvegijos roko čempionate grupei „Los Bando Immortale“ turėtų su trenksmu atlapoti duris ir langus į sėkmę. Vienintelė bėda – Akselis nemoka dainuoti. Grimas negali geriausiam draugui pasakyti tiesos, todėl, pasikvietęs devynmetę smuikininkę Tildą ir lenktynininką Martiną, surengia ilgą koncertų turą šiaurės kryptimi. Pabėgimo planas virsta kelione brandos link su triumfuojančia pabaiga.

Festivaliai

Berlyno kino festivalis; Tarptautinis Kristiansando vaikų kino festivalis – „Barn i Byen“ apdovanojimas; Zlyno tarptautinis kino festivalis – Vaikų žiuri apdovanojimas

IMDB

Per tave visos bėdos | The Trouble With You - Prancūzija


Kodėl noriu jį išvysti

Užuodžiu daug skanaus humoro, nes istorija - chaotiška, net absurdiška. Ir detektyvinis elementas neleis nuobodžiauti. Įdomi vidinė kova, kurią patirs pagrindinė herojė - juk ką mes mažiausia norime keisti, tai savo įsitikinimus apie vietas, istorijas ir savo artimus žmones, net jei to reikalauja sveikas protas.

Filme vaidina ir žavioji Audrey Tautou.

Aprašymas

Detektyvė Ivona – jauna policijos pareigūno Sančio, vietos herojaus, našlė. Kai ji sužino, kad jos ne toks jau tobulas vyras vietoj savęs 8 metams įkalino jaunuolį Antoaną, Ivonos gyvenimas apsiverčia. Ji nori padaryti viską, kad tik padėtų žaviajam Antoanui grįžti į gyvenimą. Viską, išskyrus pasakyti tiesą. „Per tave visos bėdos“ – reta komedija, kurią Kanuose žiūrėdami žmonės klykė iš juoko.

Festivaliai

Kanų kino festivalis – programa „Dvi režisierių savaitės“, SACD apdovanojimas

IMDB

Taip pat kviečiu pasižvalgyti į ankstesnių metų mano rengtus Top'us:

SCANORAMA'17: mano TOP5 repertuaras

Must see @ Scanorama '14

#scanorama #scanorama2018 #filmai #kinas #kinofestivalis #europoskinofestivalis

KAS AŠ?

Photo%2018-12-2018%2C%2012%2004%2008_edi

 

Ramunė Tumasonytė

Skanaus gyvenimo fanė ir turinio agentūros IF_Agency įkūrėja.

Ieškau būdų kurti naujas patirtis ir įdomų gyvenimą mažais kasdieniais žingsniais. Kalbu apie gyvenimą miesto rutinoje, dalinuosi receptais, fiksuoju kelionių įspūdžius, kviečiu džiaugtis smulkmenomis ir praskaidrinti dienas puošiant savo aplinką. Apžvelgiu stilingas idėjas namams ir spintai.

Kviečiu atrasti kartu!

 

NAUJAUSI ĮRAŠAI