Geriausios knygos, 2018-aisiais tapusios filmais
Ne paslaptis, kad dažnas filmas, kurio premjerų kino salėse laukiame su nekantrumu, jau būna išlaikęs egzistencijos iššūkį - skaitomiausios ir geriausiai įvertintos knygos ne be reikalo susilaukia kino kūrėjų dėmesio. Juk filme, kaip ir knygoje, itin svarbi istorija, pasakojimas, drama, siunčiama žinutė. Šį savaitgalį vykstančios jau 20-osios Vilniaus knygų mugės ir artėjančių Oskarų apdovanojimų išvakarių kontekste pastebiu, kad mano meilė knygoms neslopsta, tačiau vienareikšmiškai laiko skaitymui turiu mažiau - tenka išrankiau rinktis, ką skaityti. O kur dar noras pabendrauti su namiškiais ir leisti vakarą drauge - šeimos ar draugų kompanijoje? Šeštadienio vakarą, ko gero, ne aš viena mieliau renkuosi įsijungti projektorių ir drauge žiūrėti filmą, o ne griebti atskiras knygas ir savarankiškai pasinerti į fantazijos pasaulį. Tikiuosi, po apsilankymo Vilniaus Knygų mugėje gausiai atsinaujinote savo knygų kolekciją, o aš surinkau kelias rekomendacijas toms akimirkoms drauge šeštadienio vakarui - tai knygos, kurios 2018-aisiais virto filmais ir kuriuos tikrai verta išvysti:BlacKkKlansman


Oskarų nominantas. Knyga - New York Times bestselis - Ron Stallworth memuarai ,,Black Klansman: A Memoir" pasakoja apie Ku Klux Klan veiklą tiriančių detektyvų kasdienybę. Veiksmas vyksta 1979-aisiais, pradžia kiek lėtoka, tačiau intriga greitai pasivija - filmas, kuris vienareikšmiškai privers susimąstyti apie toleranciją, mūsų bei kitų identitetus ir skaudžias JAV istorijos pamokas.


Klausyk knygos audio įrašo su Audible

Žiūrėti filmą Amazon Prime

Pirkti knygą Amazon UK
The WifeOskaro nominantas. Auksinių gaublių laimėtojas už geriausią moters vaidmenį. Mane asmeniškai sugraudinusi ir visa širdimi įtraukusi drama, kuri pasakoja moters ir jos vyro, Nobelio premijos laimėtojo rašytojo kelionę į Stokholmą atsiimti prizo. Jų kelionės metu išryškėja poros gyvenimo drama, visuomenės stereotipai, karjeros ir šeimos dvikova, pasiaukojimo ir galimybės kurti dilemos. Tai filmas apie lemiamus gyvenimo pasirinkimus.


Klausyk knygos audio įrašo su Audible

Žiūrėti filmą Amazon Prime

Pirkti knygą Amazon UK
Crazy Rich Asians
2018-aisiais Holivudo filmuose pagausėjo azijietiškų šaknų turinčių aktorių pagrindiniuose vaidmenyse bei pačių siužetų, pristatnčių azijietišką kultūrą. Šis filmas - puiki pusiausvyra tarp žiūrovų pamėgtos amerikietiškos romantinės komedijos formato ir naujųjų laikų lyderiaujančio Azijos regiono - šiuolaikinės Singapūro egzotikos.Klausyk knygos audio įrašo su Audible

Žiūrėti filmą Amazon Prime

Pirkti knygą Amazon UK
The Hate U GiveVienas iš visos eilės rasių ir tolerancijos temą nagrinėjančių filmų, kuris pasakoja istoriją paauglės

Starr akimis. Drama paliečia ir dar vieną šių dienų socialinę aktualiją Amerikoje - paauglių balso stiprėjimą ir ,,aktyvavimą", prasidedantį socialiniuose tikluose ir peraugantį į masinius susirinkimus miestų aikštėse.


Klausyk knygos audio įrašo su Audible

Žiūrėti filmą Amazon Prime

Pirkti knygą Amazon UK
Boy ErasedKaip dauguma kitų šio sąrašo kūrinių, istorija liečia svarbiausias šių dienų visuomenės aktualijas. Pasakojama apie vieną berniuką, vieną katalikišką šeimą, kuri negalėdama sugriauti esminių pasaulėžiūros sistemos stigmų rizikuoja prarasti vienintelį sūnų. Tai - vaiko ir mamos drama, klausimų apie homoseksualumą ir identitetą, jo ir asmenybės išsaugojimo kainą.


Klausyk knygos audio įrašo su Audible

Žiūrėti filmą Amazon Prime

Pirkti knygą Amazon UK
First ManJei jūsų nevilioja žvilgsnis į Neil Armstrong, pirmojo žmogaus, išsilaipinusio mėnulyje, asmeninė istorija, jus tikrai užburs įtikinama Ryan Gostling vaidyba, specialieji efektai ir tai, kaip žmonijos pergalės kartais tampa vienos šeimos ar asmeninėmis tragedijomis. Siužetas kursto fantaziją, išlaiko pusiausvyrą tarp pasaulinio triumfo ir asmeninės kovos dramos.


Žiūrėti filmą Amazon Prime

Pirkti knygą Amazon UK
A Simple Favor
Istorija apie draugystę, kuri išgyvena netikėtą posūkį, tikrai patiks visoms ,,Gossip Gil" ir Blake Lively gerbėjoms. Trileryje netrūksta veiksmo, netikėtų vingių ir kurioziškų situacijų.Žiūrėti filmą Amazon Prime

Pirkti knygą Amazon UK
Beautiful BoyLiūdna, gyvenimiška ir pasakiškai graži istorija apie sūnaus ir tėvo santykius, kurių tėkmę iš esmės koreguoja paauglio priklausomybė narkotinėms medžiagoms. Kaip šeima išgyvena iššūkius ir kaip ugdoma kantrybė bei viltis žiūrėti tikrai neprailgs. Siužetas toks įtikinantis, nes istorijos herojai - tikri.


Pirkti DVD Amazon

Pirkti knygą Amazon UK
Bel Canto
Julianne Moore yra pagrindinė priežastis, kodėl šis kūrinys pateko į favoritų sąrašą - šios aktorės talentu abejoti net nekils mintis, nors pačiame filme norėtųsi daugiau ,,gilesnių' dramatiškų momentų siūlomam siužetui. Istorija vyksta Pietų Amerikoje - egzotiškoje industrinėje valstybėje, kur operos dainininkė atvyksta koncertuoti visomis prasmėmis ne savo teritorijoje ir atsiduria visiškai netikėtoje situacijoje. Užgimstanti meilė, pagrobėjų ir įkaitų draugystė bei susitapatinimas - visa tai šiame kūrinyje.


Klausyk knygos audio įrašo su Audible

Žiūrėti filmą Amazon Prime

Pirkti knygą Amazon UK


KAS AŠ?

Photo%2018-12-2018%2C%2012%2004%2008_edi

 

Ramunė Tumasonytė

Skanaus gyvenimo fanė ir turinio agentūros IF_Agency įkūrėja.

Ieškau būdų kurti naujas patirtis ir įdomų gyvenimą mažais kasdieniais žingsniais. Kalbu apie gyvenimą miesto rutinoje, dalinuosi receptais, fiksuoju kelionių įspūdžius, kviečiu džiaugtis smulkmenomis ir praskaidrinti dienas puošiant savo aplinką. Apžvelgiu stilingas idėjas namams ir spintai.

Kviečiu atrasti kartu!

 

NAUJAUSI ĮRAŠAI